register

Скільки коштує створити мобільний додаток в залежності від технологій і типа підрядника

Назад
21
Січ 2022

Мобільні додатки дозволяють підвищити лояльність клієнтів, покращити імідж бізнесу та налагодити прямий контакт із кожним конкретним покупцем. Окрема іконка вашої компанії у смартфоні людини не дасть їй забути про вас, та значно збільшить відсоток повторного звернення.

У даному матеріалі ми зібрали всю цікаву та корисну інформацію про те, скільки коштує розробка програми з нуля, чи можна використовувати конструктори і чому великий проект вимагає участі багатьох фахівців.

Різні платформи для створення мобільних додатіків

Скільки коштує створити мобільний додаток в залежності від платформи

Застосунок на мобільний девайс створюється під певну цільову аудиторію, тому підприємець разом із командою розробників має заздалегідь визначитися зі стратегією. Можна вибрати нативне написання коду, щоб програма працювала на конкретній платформі Android або IOS, або кросплатформовий варіант, який буде працювати на двох платформах. Кожен підхід відрізняється своїми перевагами та недоліками.

Вартість створення Android додатків

Програма розробляється нативним методом та розміщується на платформі Play Market. Головна перевага полягає в великій базі користувачів – понад три мільярди активних акаунтів у всьому світі, які щодня готові приділити увагу мільйонам програм у бібліотеці.

З плюсів: багато бібліотек, які можна використовувати, простіше модерація на стороні маркетплейсу, а значить, швидша розробка в порівнянні з iOS. З мінусів – велика кількість різних виробників та моделей телефонів, що ускладнює тестування. Вартість розробки Android програми стартує від 5 000$.

Вартість розробки на iOS

Використовується нативний спосіб розробки з подальшим розміщенням на майданчику App Store. Аудиторія магазину відрізняється вищою лояльністю до розробників та готовністю більше витрачати всередині програми.

Складнощі розробки програми для цієї платформи полягають у: більш суворій модерації в магазині, немає прямого доступу до контактних даних користувача, що ускладнює зворотний зв’язок. Залежно від функціоналу вартість може бути вищою, ніж на Андроїд на 20-30%. Розробка мобільних додатків ціна для цієї платформи стартує від 6 000$.

Вартість кросплатформної розробки

Кросплатформовий підхід до створення програми застосовується в тому випадку, якщо потрібно розмістити мобільну програму одразу на двох платформах.

Передбачається найм лише однієї команди для реалізації проекту, що дозволить зменшити витрати на заробітну плату. При цьому охоплення цільової аудиторії зростає.

Використання кросплатформенного підходу виправдане в тих випадках, коли проект не потребує великої кількості нативних компонентів. Серед них можуть бути: покупки всередині програми, різні віджети, оновлення валют та багато інших. Метод може використовуватись як для великих, так і для невеликих проектів.

Вартість розробки мобільних додатків в залежності від складності

Вартість створення мобільного додатку в залежності від складності проекту

Ціна розробки відрізняється у простих та розвинених проектів. Впливає функціонал, який потрібно правильно реалізувати та надати користувачам. Наведемо кілька зрозумілих прикладів і їх основі пояснимо зростання вартості.

 • Прості мобільні застосунки

  Як приклад можна навести мобільну програму, якою клієнти можуть замовити доставку води. Авторизовавшись у програмі, користувач може повторити своє попереднє замовлення або замовити доставку на нову адресу. У додатку є історія замовлень і онлайн-оплата. Подібний додаток, можна розробити кросплатформенним методом. Вартість розробки мобільного додатку буде стартувати від 5 000$.

 • Програми середньої складності
  Вартість буде вищою, оскільки підключаються додаткові функціональні модулі та можливості для користувача. Наприклад, мобільний додаток: особистий кабінет мережі АЗС. При його розробці доведеться створити розділ з актуальними акціями, накопичувальну бонусну систему, додати можливість push-повідомлень.

  Середня складність відрізняється просунутими функціями, що передбачає розробку деяких частин програм на нативних технологіях або загалом двох програм для Android та iOS. У зв’язку з цим, вартість створення подібних додатків “під ключ” починається з 10 000$.

 • Складні програми
  Висока ціна виправдовується необхідністю наймати відразу кілька команд для розробки, іноді проводиться аутстаффінг готових колективів. Враховується постійне навантаження через масу клієнтів, велику кількість функцій та необхідність оптимізації. Помилки призводять до значних втрат потенційного прибутку.

  Простий приклад – це Uber або Bolt. Сотні тисяч клієнтів щодня по всій країні, побудова логістики в режимі онлайн, прийом оплати та повернення коштів, оперативне вирішення проблем, що виникають.

  Розробку таких програм слід робити виключно окремо для Android та iOS, оскільки нативні технології дають більше варіацій оптимізації навантаження. Вартість створення складних мобільних додатків стартує від 50 000$. Ціна обумовлена ​​роботою великої команди: Android-програмісти, iOS-програмісти, Back-end розробники, DevOps, Дизайнер, Проект-менеджер.

Компоненти розробки мобільного застосунка

З чого складається вартість розробки мобільного додатку?

Крім безпосереднього написання коду створення програми включає численні додаткові етапи, без яких випустити додаток не вийде. Вартість розробки мобільного програми залежить від складності реалізації кожного з необхідних кроків.

 1. Проектування
  Перед початком розробки необхідно продумати всі деталі та заздалегідь включити їх у підсумковий план. Проектування включає створення технічного завдання з постановкою цілей і прототипуванням.
 2. Технічне завдання

  Важливо грамотно скласти ТЗ, щоб отримати необхідні результати кожної ланки розробки. У завданні детально описується, як має працювати майбутня програма, фіксуються використовувані технології, вимоги до навантаження та безпеки, а також прописуються послуги, які мають бути інтегровані в готовий продукт. Вартість розробки ТЗ для мобільного застосунка – 10% від попередньої вартості проекту.

 3. Прототипування
  Під час проектування створюється макет вашої майбутньої програми. На цьому етапі опрацьовується зручність використання програми та розміщення функціональних елементів, виходячи зі сценаріїв використання програми. Цей етап може виконувати дизайнер, проджект-менеджер або спеціаліст з UX. Ціна на прототипування програми залежить від кількості екранів і стартує від 500$.
 4. Дизайн
  Додатки середньої та високої складності часто мають велику кількість екранів. Один з них є головним меню, другий нестиме в собі інформацію про останні транзакції користувача, третій розповідатиме про актуальні акції, а четвертий пропонуватиме оплатити товар прямо в застосунку.
  Елементи малюються послідовно для великої кількості роздільної здатності екранів, тому процес може зайняти багато часу і бути досить дорогим. Ціна на дизайн мобільної програми середньої складності – 1 000$.
 5. Програмування мобільних додатків
  Під час розробки програми створюється технічна частина проекту. Залежно від функціоналу програми, на цьому етапі підключаються безпосередньо програмісти мобільних додатків, back-end розробники для написання серверної частини та системні адміністратори для налаштування серверів.
 6. Для розробки простих додатків, достатньо роботи одного програміста, що знає кроссплатформенну мову програмування. Його робота над невеликою програмою оцінюється від 3 000$

 7. Тестування
  Тестування мобільних додатків вкрай важливий етап, який не можна пропускати через те, що під час нього усуваються всі можливі помилки та баги, які можуть призвести до втрати користувачів. Нижче ми детальніше зупинимося на 2 основних факторах, на які ми звертаємо увагу при тестуванні мобільних додатків.

  • Cмартфони на ОС Android можуть бути різних брендів, наприклад Samsung, Lenovo, VIVO та інші. Компанії створюють власну оболонку поверх оболонки Android. Це означає, що деякі елементи програми можуть не працювати, тому важливо протестувати програму на кожному з цих смартфонів, щоб вона працювала стабільно і без багів;
  • Тестувати програму на різних версіях операційної системи, щоб усі користувачі могли нею користуватися,від найстарішої і до найновішої.
 8. Розміщення програм в Apple Store та Play Market
  Готовий продукт розміщується на платформах Play Market чи Apple Store. Іноді важко пройти модерацію через наявність невідповідностей політиці магазинів. Проблеми можуть виникнути з наданим контентом або необхідними даними для роботи програми: геолокація, дані телефону та інша конфіденційна інформація.
  Розміщення мобільних додатків на платформах Android и IOS зазвичай входить у загальну вартість проекту і є його логічним завершенням.
 9. Подальша підтримка проекту
  Зручно заздалегідь викупити години гарантійного обслуговування розробників, щоб команда була готова протягом місяця відразу почати роботу з виправленням знайдених проблем після релізу проекту. У протилежному випадку доведеться чекати вільних проміжків у графіку програмістів, а отже, втрачати час, гроші та потенційних клієнтів.

Команда для розробки мобільних додатків”width=

Вартість розробки мобільного додатку по типам виконавців

Сьогодні створити мобільний додаток можна двома основними способами: замовити у компанії, яка спеціалізується на мобільній розробці або створити самому за допомогою конструкторів. Тут важливо відзначити, що другий спосіб підходить для дрібних проектів, де потрібно створити просто програму-візитку компанії.

Для великих проектів таких як інтернет-магазини, додатки для клієнтів (Wog, AТБ та багато інших) потрібна лише розробка з нуля, оскільки функціоналу конструкторів не достатньо, щоб такі проекти так могли реалізуватися. Нижче ми детальніше зупинимося на кожному з варіантів.

Розробка програми на замовлення

Ціна розробки додатки залежить від типу підрядників, яких замовник наймає для реалізації проекту. Вартість найчастіше вимірюється в годинах роботи, які потрібно буде витратити на розробку програми. Залежно від вибору команди, її успішних кейсів та репутації ціна може значно змінюватись. У таблиці представлено середню вартість послуг кожної категорії.

Тип підрядникаВартість години
Фрілансер10$
Digital-agency15$
Спеціалізована компанія30$
 • Фрілансери. Одна людина виконує всю роботу зі створення програми, від дизайну до програмування. Вартість низька, але є безліч ризиків через зрив термінів та обман з боку виконавця.
 • Digital Agency. Підходять для найпростіших мобільних додатків. Найчастіше робота побудована на методі конвеєра та передачі частини роботи на фрілансерів, тому складні проекти реалізуватися не зможуть.
 • Спеціалізовані компанії. Просунуті компанії, які мають успішні кейси розробки нішевих продуктів та великий досвід у розробці мобільних додатків. Впораються зі складними проектами та високими вимогами.

Якщо ви хочете створити стартап або мобільний додаток для вашого бізнесу, то краще віддати ваш проект для спеціалізованої компанії, оскільки це дозволить вам гарантувати 100% виконання проекту в поставлений термін.

Самостійне створення програми

Крім найму команди підрядників, можна скористатися послугами конструкторів. Подібні послуги пропонують мінімальний набір інструментів, якими можна скористатися без спеціалізованих знань.
У таблиці представлені 3 основні лідери, які пропонують розробку мобільного додатка на конструкторах:

Назва конструктораВартість
програми
Приклади програм,
створених на цих конструкторах
Glide10% з продажів та 32$ на місяць
 • Методичка як робити макіяж;
 • Додаток для фотошколи;
 • Каталог наставників у Digital.
Adalo50$ на місяць
 • Додаток для бронювання тренувань та спорядження у фітнес-клубі;
 • Онлайн-помічник для викладачів.
Bubble25$ на місяць
 • Додаток для гейміфікації кар’єри;
 • Конструктор мобільних сайтів для рестораторів.

Переваги розробки програм на конструкторі:

 • Кросплатформенність. Конструктор найчастіше дозволяє створити програму відразу на обидві платформи. Можна працювати на розширену аудиторію.
 • Низька ціна. Зазвичай потрібно сплатити щомісячну передплату, щоб функціонал відкрився повністю. Витрати фіксовані, що також можна вважати перевагою.
 • Не потрібно бути програмістом. Інструменти спеціально відбираються універсальні, щоб будь-який підприємець чи аматор зміг створити свій мобільний додаток.

Недоліки створення мобільного додатка на конструкторах:

 • Витрати часу. Хоч конструктори і анонсуються як платформи для створення додатків без специфічних знань, але все ж таки в їх роботі потрібно досконально розібратися, щоб отримати програму, яка буде відповідати вашим очікуванням.
 • Не підходять для великих проектів. Найчастіше підсумковий продукт буде включати кнопку замовлення і кілька екранів взаємодії. Інструменти занадто обмежені, щоб створювати щось складне чи унікальне.
 • Не можна кастомізувати програму. Закритий код використовується для того, щоб користувачі конструкторів не могли забрати назавжди свою програму та оплачували підписку.
 • Не оригінальний дизайн. Декілька стандартних тем пропонується спочатку. Можна спробувати їх унікалізувати, але досвідчений користувач відразу побачить однотипний дизайн, що не відрізняється від інших.
 • Незручний UX. Практично неможливо додати внутрішні інтеграції або функціональні модулі. Шаблонність підходу в дизайні накладає свій відбиток.

Якщо ваш проект складніший за простий додаток-візитку, то робота з конструктором найімовірніше не допоможе. Доступних інструментів недостатньо для автоматизації чи створення унікального сервісу. Конструктори дають лише універсальні рішення, які не підійдуть індивідуальним проектам. Самостійно створити великий продукт неможливо.

Мобільний застосунок

Приблизна вартість мобільного додатка

Тепер ви знаєте, що вартість розробки мобільного додатку складається зі складності проекту, необхідного функціоналу, найнятої команди розробників та вибраної платформи для розміщення. Ми готові докладно розповісти про конкретну вартість різних проектів, щоб ви одразу могли підрахувати майбутні витрати на розробку вашої програми.

Особистий кабінет клієнта

Проста мобільна програма, в якій клієнт зможе взаємодіяти з компанією. Переглядати акції, бачити історію покупок, отримувати повідомлення про цікаві пропозиції. Як приклад, сервісний центр з обслуговування техніки. Функціонал: перегляд створених заявок, подання нової заявки, звернення на підтримку. Дані будуть підтягуватися API із системи обліку. Вартість від 8000 $.

B2B-портал

Онлайн рішення для великих постачальників, які зацікавлені в ефективній взаємодії з великими дистриб’юторами. Функціонал: перегляд каталогу товарів та послуг, розділ з моїми замовленнями, взаєморозрахунки та звернення на підтримку. Вартість від 15 000$.

Корпоративний додаток

Програма призначена для співробітників компанії. Окрема область для керівників, які можуть зручно призначати завдання, стежити за їх виконанням. Корпоративна програма дозволить швидше інформувати усі ланки організації, відстежувати структуру відділів. Функціонал: стрічка останніх новин, внутрішній захищений чат, погодження рішень, заходи, вкладка навчання для нових фахівців, структура підрозділів, актуальні завдання. Вартість від 10 000$.

Додаток клієнта

Популярний варіант для мережі торгових центрів чи супермаркетів, магазинів одягу. Дозволяє збільшити лояльність та зібрати більше даних про цільову аудиторію. Функціонал: розділ із профілем, персональні пропозиції та акції, накопичені бонуси за покупку, вкладка останніми новинами. Вартість від 8000$.

Висновок
Кожна програма для середнього або великого бізнесу це унікальний проект, який оцінюється безпосередньо на стадії планування та прототипування. Тепер ви знаєте, як саме формується ціна та що впливає на підсумкову вартість. Якщо ви хочете дізнатися скільки буде коштувати ваш проект і як його краще реалізувати нативним способом або кросплатформним, то ви можете залишити свою заявку і наш Client Manager зв’яжеться з вами

Скільки часу розробляється мобільний додаток?
Час розробки мобільного додатка залежить від складності проекту, який необхідно реалізувати. Наприклад, розробка програми для невеликого інтернет-магазину (не більше 300 товарів) може зайняти від 1-3 місяці. Якщо ви бажаєте створити індивідуальний сервіс, який щодня відвідуватимуть кілька тисяч людей (OLX, Karabas.com), то час розробки проекту може становити від 12 місяців.

Скільки коштує розробка програми з нуля?
Вартість мобільного додатка з нуля відрізняється залежно від обраної технології, це може бути як нативний, так і кросплатформовий підхід. Вартість нативної програми з нуля стартує від 6000$, а ось програми з нуля на кросплатформному фреймворку від 8 000$.

Ilya Smyrnov

Author: Ilya Smyrnov

Position: CEO, Business analyst

Biography: Більше 8 років займаюся аналізом бізнесів клієнтів і підвищую їх ефективність за допомогою впровадження IT-рішень.

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом