register

Ціни створення сайту по типам проектів і бізнесів

Назад
10
Січ 2022

Сьогодні вартість створення сайту дуже сильно змінюється від проекту до проекту. Існує веб-проекти, які розробляються на готових конструкторах, або за допомогою шаблонів на CMS-системах та їх розробка займає не більше двох тижнів, а є компанії, яким необхідна індивідуальна розробка на фреймворці. Вибір технології залежить від бажань замовника: як він бачить свій проект, які функціональні модулі потрібні на сайті.

Розділяють такі підходи до розробки сайту:

 • Створення сайту на базі конструкторів (Tilda, Wix). Дуже швидкий і доступний для кожного спосіб розробки сайту. Добре підходить для односторінкових сайтів та невеликих сайтів візиток. Такий проект можна розробити самостійно і платити лише абонплату за сайт, що дорівнює приблизно 100$ на рік.
 • Розробка з використанням готових шаблонів на базі популярних CMS-систем (WordPress, Bitrix, Drupal). По суті, ви вибираєте вже готовий сайт у каталозі проектів і після програміст адаптує його до ваших вимог: видаляє зайві розділи, змінює контент сайту, встановлює ваше лого, кольори тощо. Добре підходить для корпоративних сайтів та простих інтернет-магазинів. Ціна такого сайту може змінюватися від 500$ до 2000$
 • Створення проекту з індивідуальним дизайном та інтеграція з CMS-системою. Цей проект розробляється “з нуля”, під вимоги бізнесу. Створюється індивідуальний дизайн з урахуванням особливостей компанії та ніші, в якій вона працює. Сайт будується на базі популярної системи керування сайтом (наприклад WordPress) для прискорення процесу розробки та спрощення адміністрування. Ідеально підходить для корпоративних веб-сайтів. З мінусів – не можна розробити нестандартний функціонал, який відступає від “готових” модулів CMS системи. Ціна на створення сайту на CMS стартує від 2000$
 • Створення сайту з індивідуальним дизайном на фреймоврці(у народі називаються: “самописним сайтом”). Даний тип розробки вибирають для сайтів із нестандартним, складним функціоналом: особисті кабінети, B2B-портали, маркетплейс і т.д. Розробка сайту на фреймворці коштує від 10 000 $. Все залежатиме від обсягу функціоналу вашого проекту.

За рахунок цієї статті ви зможете ознайомитись з основними компонентами, що впливають на ціну сайту, а також вартість реалізації того чи іншого веб-проекту, залежно від типу технології.
Наш кейс

Ціна створення сайтів по компонентам

Ціна розробки сайту не обмежується лише написанням коду. Це повноцінна робота всієї команди, яка включає в себе розробку концепції вашого проекту, створення бренд айдентики, тестування та просування.

Дуже важливо створити унікальний сайт, який постійно працюватиме і залучатиме все більше трафіку з кожним днем, а також виконувати максимальну кастомізацію для користувача.

Вартість домену та хостингу

Домен потрібний для того, щоб користувачі могли легко знайти вас в інтернеті. Ціни на доменне ім’я залежать від регіону та доменної зони (.com/.biz/.net). Вартість середньостатистичного домену може варіюватися від 10$ і до 30$.

Окрім доменного імені потрібен хостинг. Сума оплати за хостинг залежить від обсягу пам’яті вашого веб сайту. Наприклад, для корпоративного сайту, вартість хостингу буде від 50$ на рік, а для інтернет-магазину з 10 000 товарів – 100$ на рік

Вартість технічного завдання та прототипу

На цьому етапі проводиться аналіз схожих сайтів, порівнюється їх функціональні можливості та бренд айдентика. Після аналізу, закріплений фахівець розпочинає написання технічного завдання для вашого сайту. Вартість технічного завдання становить 10% ціни проекту.

Після складання технічного завдання, Project Manager або дизайнер створює макет майбутнього сайту. На цьому етапі ви зможете бачити схематичне розташування елементів майбутнього сайту. Як будуть розміщуватись товари та категорії, форми для отримання лідів та вносити відповідні зміни. Вартість прототипування зазвичай входить у вартість дизайну, але якщо ви замовлятимете її як окрему послугу, то слід розраховувати на 300$ – 1000$ залежно від кількості сторінок та інтерфейсних елементів.

Вартість дизайну сайту

Вартість дизайну сайту складається з кількості годин витрачених UX-Designer на всю роботу. Оплата за дизайн може вважатися кількістю намальованих сторінок (404, головна, про нас) або загального витраченого часу спеціаліста. Також вартість дизайну залежить від анімаційних елементів та брендових складових. Ціна дизайну інтернет-магазину стартує від 1000$

Вартість верстки сайту

Після створення дизайну для ПК та мобільної версії, Front-end розробники верстає сторінки вашого сайту, щоб кожен елемент розміщувався відповідно до дизайну. Вартість верстки сайту стартує від 500$ для Landing Page. Ціна верстки залежить від кількості сторінок та анімаційних сторінок, які потрібно згорнути.

Вартість програмування сайту

Цей етап є основним, тому що протягом нього програмується основні модулі для вашого сайту (авторизація, монетизація, особисті кабінети) і підключається система управління сайтом. На вартість програмування впливає тип необхідної технології (готове рішення чи розробка з нуля). Ціна програмування починається від 500$ якщо говорити про сайт на CMS і від 3000$ для сайту на фреймворці.

Вартість тестування сайту

Після етапу розробки до проекту підключаються QA-фахівці (тестувальники). Вони перевіряють справність коду. При тестуванні сайту можуть виконуватися як Unit-тести (тестування коду) та мануальне тестування. Вартість тестування залежить від кількості часу витраченого QA-engineer на той чи інший вид тестування, для корпоративного сайту вартість тестування становитиме 200$

Вартість запуску сайту та підтримки

Після перевірки та усунення всіх помилок, ваш сайт готовий до перенесення на хостинг. Програміст переносить ваш сайт та налаштовує сервер за потребою. Після цього проводитися фінальне тестування та навчання роботі з адміністративною панеллю.

По закінченню проекту надається гарантійний період, протягом якого наша команда усуне всі технічні помилки, що виникли. Також після закінчення терміну гарантійного обслуговування ви можете укласти договір підтримки, щомісячною фіксованою вартістю від 200$/міс.

Наш кейс

Розробка сайтів ціна у різних підрядників

Для того, щоб створити свій особистий сайт, є кілька видів підрядників. Ціни на створення сайтів, а також час реалізації вашого проекту буде залежати від складності продукту і типу підрядника, якого ви оберете.

 • Фрілансер – це людина, яка повністю сама займається створенням сайтів, починаючи від дизайну та закінчуючи програмуванням. Дане рішення дійсно є найекономнішим на ринку, але слід розуміти, що робота з фрілансерами несе в собі ризики пов’язані з завершення проекту та експертністю у всіх галузях (проектування, програмування, дизайн), оскільки всі вони виконуються одноосібно.
 • Digital agency– ця компанія, що займається створенням сайтів для бізнесу. Вона спеціалізується на створенні корпоративних та простих сайтів із подальшим супровідом (маркетинг, реклама, брендинг). Зважаючи на велику кількість послуг, частина з них виконуватиметься тими самими фрілансерами, але компанія нестиме відповідальність у цілому за проект.
 • Спеціалізована компанія – це компанія, яка розробляє нішеві продукти, такі як складні веб-проекти та мобільні програми. Такі компанії мають у штаті всіх необхідних фахівців у галузі своєї спеціалізації.
 • Веб-студія з топ 10 – компанія визнана найкращою в розробці сайтів, декількома незалежними рейтинговими агентствами. Висока вартість проектів спричинена наступними факторами: робота на міжнародний ринок, плата за ім’я, дорогими фахівцями у штаті

Нижче наведена вартість годину фахівця в залежності, де він працює, проте варто розуміти, що той чи інший підрядник може бути не компетентний для розробки складних або навпаки простих проектів. Тому детальна характеристика кожного типу підрядника представлена ​​нижче в таблиці.

Тип підрядникаВартість години
Фрілансер5$-10$
Діджітал агентство10$-25$
Спеціалізована компанія для розробки складних продуктів25$-50$
Веб-студія з 10 по Україні50$-100$

Наш кейс

Вартість створення сайту за типами бізнесу

Без попередньої оцінки бізнесу досить складно підрахувати кінцеву вартість проекту, для того чи іншого бізнесу. Це пов’язано з тим, що чим більше ваш бізнес, тим вищі вимоги до якості та рівня реалізації проекту. Аналогічно, що більше компанія, то більше осіб приймають рішення (отже витрачається додатковий час на обговорення).

Обсяг бізнесу також впливає на кількість сторінок сайту та його функціонал. Наприклад, у Крупного бізнесу додаються такі розділи як Місія, Цінності, Корпоративна культура… про які малий бізнес зазвичай навіть не замислюється. Наведемо приклад, вартість корпоративного сайту, залежно від типу бізнесу:

Типи бізнесуВартість
Малий бізнесвід 2000$
Середній бізнесвід 4500$
Великий бізнесвід 7000$
 • Для малого бізнесу
  Малий бізнес це компанії, в яких працює не більше 50 осіб. Для цих компаній може знадобитися розробка корпоративного сайту або Landing page. За рахунок цього компанії можуть отримувати заявки або клієнтів із онлайн сфери.
 • Середній бізнес
  До цієї групи вже відносять підприємства, які налічують понад 50 – 500 осіб у штаті. Ці компанії можуть мати внутрішні виробництва або велику кількість адміністративних відділів. Дані компанії можуть потребувати розробки індивідуальних систем автоматизації (CRM,ERP мобільні додатки).
 • Великий бізнес
  Це великі корпорації, до складу яких можуть входити і до кількох тисяч співробітників. Склади та представництва компанії можуть бути розкидані по всьому світу. Дані компанії мають внутрішні IT-системи та вимагають розробку веб та мобільної частини для повної автоматизації всередині компанії або роботи з оптовими покупцями.

Наш кейс

Ціни на створення сайтів в залежності від їх типу

Сьогодні на ринку представлена ​​велика кількість різних сайтів, починаючи від найпростіших (Landing page) та закінчуючи великими інтернет проектами (saas-сервіси або маркетплейси). У таблиці представлені основні типи проектів і їх вартість залежно від технології

Тип проектуЦіна на основі готового рішенняЦіна за розробку з нуля на фреймворку
Landing pageвід 500$від 1 000$
Корпоративний сайтвід 1 500$від 2 500$
Інтернет-магазинвід 3 500$від 5 000$
Каталогвід 2 500$від 3 500$
Інформаційний порталвід 3 000$від 10 000$

Як ви можете бачити ціна створення сайту на основі готового рішення і з нуля значно відрізняється, тому що при розробці на фреймоврку кожен компонент проектується з нуля, але за рахунок цього ви отримуєте індивідуальність проекту та необмежені можливості для функціоналу. Ви зможете впровадити останні seo-тренди, покращити кастомізацію для користувачів, інтегрувати сайт із вже наявними системами в єдине ціле.

Ціна на інтернет-магазин

Це створення власного e-commerce проекту, завдяки якому ви зможете відкрити нові ринки, а також розширити свою цільову аудиторію, яка купує речі онлайн. За рахунок фізичної та онлайн присутності, ви робите замовлення ваших товарів зручнішим для покупця. Інтернет-магазини можуть розроблятись як при використанні CMS-систем так і з нуля на фреймворку.

Наш кейс
Приклад нашого кейсу, інтернет-магазин з нуля Dinternal

При розробці інтернет-магазину варто враховувати seo-вимоги та тренди. Через те, що це одна з найбільш конкурентних ніш на ринку, важливо отримати якнайбільше прямого трафіку, ніж при використанні таргетованої реклами. Для seo-оптимізації ми підключаємо базовий модуль, а також налаштовуємо автоматичне генерування сторінок і мета тегів. У таблиці представлено докладну вартість інтернет-магазину за елементами.

компонент проекту/тип рішенняCMS WordPressЗ нуля на фреймоврку
Технічне завдання750$1 000$
Дизайнвід 1 000$від 1 000$
Програмуваннявід 1 500$від 3 000$
Підключення сторонніх інтеграційвід 300$від 500$
Перенесення на хостинг100$100$
Підсумоквід 3 650$від 5 600$

Оптимальний стек технологій для проекту залежатиме від набору вимог, але варто відзначити те, що якщо ви хочете впровадити маркетингові акції, динамічні ціни, то найкращим варіантом буде розробка з нуля. Крім цього, не варто забувати про фільтрацію та відвідуваність, адже чим більше у вас товарів або відвідуваність, тим складніше буде реалізувати інтернет-магазин на готовій CMS-системі.

Вартість корпоративного сайту

Створення корпоративного сайту більш необхідно для того, щоб компанія могла залучати клієнтів з онлайн сегменту. За рахунок власного сайту набагато простіше розповісти і продемонструвати чим компанія займається, ніж холодний дзвінок від менеджера.

Наш кейс
Приклад нашого кейсу, інтернет-магазин з нуля Ліга Сміху

Корпоративний сайт відноситься до типу нескладних веб-проектів. Реалізація даного сайту можлива за допомогою вже готових СMS-систем (WordPress) або з нуля. Нижче в таблиці представлена ​​вартість кожного елемента, необхідного для запуску корпоративного сайту

Компонент проекту/тип рішенняCMS WordPressЗ нуля на фреймворці
Технічне завдання300$300$
Дизайнвід 1 000$від 1 000$
Програмуваннявід 1 000$від 1 500$
Підключення сторонніх інтеграційвід 300$від 500$
Перенесення на хостинг100$100$
Підсумоквід 2 700$від 3 400$

Ціна інформаційного порталу

Оскільки люди все більше шукають інформацію та новини в інтернеті, створення власного інформаційного порталу, це відмінна ідея для того, щоб залучати велику кількість трафіку щодня. Монетизація можлива за рахунок платних публікацій або розміщення банерів.

Наш кейс
Приклад нашого кейсу, інформаційний портал для Житомирської обласної адміністрації

Інформаційні сайти можна розробляти як на готовій CMS-системі (WordPress), так і на фреймворці. Якщо у вас класичний сайт, де буде розміщуватимуться новини та відвідуваність буде не більше 5 000 на день, то можна зупинитися на готовій CMS системі. Якщо ж планується нестандартний функціонал або велика відвідуваність, то краще віддавати перевагу розробці з нуля, на фреймворці. Нижче наведено таблицю з вартістю розробки інформаційного сайту

Тип проекту/Вибір технологіїНа готовій CMSбЗ нуля
Сайт новинвід 5 000$від 7 000$
Міськийвід 4 000$від 5 000$
Навчальнийвід 3 000$від 5 000$
Державнийвід 4 000$від 5 000$
Корпоративныйвід 5 000$від 7 000$
Індивідуальнийвід 10 000$

Коли мова заходить про сайт новин важливо зрозуміти, що ви хочете створити. Можна розробити агрегат новин. Він буде збирати дані з різних джерел і публікувати на сайті або можна розробити сайт новин на якому ваші редактори, будуть розміщувати унікальний текст.

Ціна Landing page

Наш кейс
Приклад нашого кейсу, Landing Page Inland Empire

Це односторінковий сайт для отримання лідів. Завдяки використанню лендінга та таргетованої реклами, можна отримувати лідів вже з першого дня запуску.

Даний тип сайту можна реалізувати за допомогою вже готових рішень (Tilda, WIx,) або на CMS-системі (WordPress). Цей проект відноситься до типу простих проектів і не займає більше одного місяця, включаючи розробку та узгодження всіх нюансів. Нижче наведено докладну таблицю вартості Landing page за компонентами:

Необхідний компонент для проектуШаблонний сайтІндивідуальний
Написання ТЗ200$
Дизайн200$500$
Програмування500$600$
Вартість шаблонувід 150$
Підсумоквід 850$від 1 300$

При розробці проекту варто враховувати, що лендінг призначений для отримання лідів, тому важливо створити інтеграцію з системою обліку клієнтів (Bitrix, Amocrm) і забезпечити прекрасний і анімований дизайн.
Наш кейс

Створення сайту ціна в залежності від технологій

Щоб створити свій сайт, сьогодні існує безліч варіантів. Є сайти, які можна розгорнути за 2 години без навичок програмування, а є ті, для яких потрібно наймати цілу команду розробників. Кожна технологія може підійти одного проекту, але не підійти іншому. Нижче ми детальніше зупинимося на кожному рішення та його можливостях.

Ціна сайту на Tilda та Wix

Найпопулярніші Tilda та WIX. Ці платформи відносять до готових систем. Завдяки цим сайтам власники бізнесів можуть отримати свої сайти без навичок програмування, проте варто зазначити, що дані платформи обмежені за функціоналом. За рахунок цих рішень можна розробити свій Landing Page або корпоративний сайт. За рахунок даних веб-сайтів компанії можуть закрити проблеми із залученням клієнтів та розповісти про свої послуги.

Наш кейс

 • Переваги. При використанні даних конструкторів, сайти швидко розгортаються, за кілька годин. Досить лише оплатити хостинг та доменне ім’я. Компанія-розробник надає 24/7 підтримку та і інформації в інтернеті достатньо для налаштування або розміщення сайту на хостингу.
 • Недоліки. Tilda та WIX не підходять для розробки індивідуальних проектів. За рахунок даних конструкторів не створиш унікального сервісу на ринку. Крім цього, ці сайти досить важко просувати через SEO.

Вартість створення сайту на Tilda – 120$/рік+ вартість домену (10-15$). Ціна на сайт, створений за допомогою WIX – стартує від 100$/рік і аналогічно, потрібно буде заплатити за унікальний домен

Ціна сайту на Вордпрес

Ця готова CMS-платформа, за допомогою якої можна розробити ecommerce та корпоративні сайти. Дана технологія має вже готову адміністративну систему в коробці і необхідний функціонал (каталог фільтрації) налаштовується в залежності від вимог клієнта. Якщо ви бажаєте замовити послугу створення сайтів, то вартість проекту на WordPress стартуватиме від 2 500$.

Наш кейс
Приклад нашого кейсу, сайт розроблений на CMS-WORDPRESS AGRIA
 • Переваги WordPress
  Ця CMS-система включає наявність великої кількості готових шаблонів. При використанні цієї технології відкривається більше можливостей, ніж при створенні сайту на конструкторі. Крім цього, CMS-Wordpress має плагіни для SEO-просування, що значно спрощує просування цим каналом залучення трафіку.
 • Недоліки
  Не дивлячись на постійні оновлення, цю CMS періодично зламують і знаходять нові вразливості, тому якщо ваш проект у зоні ризику для злому, то краще дивитися в бік самописного сайту. Ця платформа не підходить для розробки складних функціональних проектів, тому що деякі функціонал буде вкрай важко реалізувати або навіть неможливо.

Вартість створення сайту з нуля на фреймворці

Наш кейс
Приклад нашого сайту, розробленого на фреймворкуCRM-система для компанії Pet Health

Цей варіант має на увазі, що ваш проект буде створюватися з нуля. Завдяки розробці сайту на фреймворці можна створити сайт, який буде максимально орієнтований на вирішення ваших бізнес-задач. Якщо ви хочете створити сайт, ціна веб-проекту на фреймворку стартуватиме від 4 000$.

 • Переваги
  Завдяки розробці з нуля, ваш проект вміщуватиме той функціонал, який йому дійсно потрібен. При використанні фреймворку можна закласти можливість для майбутнього масштабування проекту. Індивідуальний підхід дає змогу оптимізувати сайт під високе навантаження.
 • Недоліки
  Розробка сайту може зайняти велику кількість часу (від 3 місяців) залежно від обсягу функціоналу проекту. Вартість сайту значно відрізняється від готових рішень і може бути в кілька разів більшою.
 • У даному відео популярний IT-блогер, Олександра висловила свою думку щодо того, чому багато проектів розробляються з нуля, а також вона привела детальну характеристику, в яких випадках неможливо обійтися без розробки проекту на фреймворці.

  Вартість просування сайту

  Крім розробки сайту важливий його подальший супровід. Щоб окупити вартість розробки, сайт має працювати та залучати клієнтів щодня. Залежно від маркетингової стратегії, ви будете змушені наймати цілу команду для просування та розкрутки сайту. Нижче представлено таблицю, що демонструє необхідну щомісячну суму для інвестування в той чи інший канал, включаючи зарплату спеціаліста.

  Тип маркетингового інструментуЩомісячний бюджет, необхідний для цього каналу
  SEOвід 750$ на місяць
  PPCвід 500$ на місяць
  Брендингвід 450$
  Копірайтінгвід 5$/за 1000 символів
  Перекладивід 5$/за 1000 символів
  Наповненнявід 300$
  • SEO. Необхідний для просування сайту. Тут виконуються роботи з внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту, за рахунок цього збільшуються позиції та трафік сайту.
  • PPC.Налаштування таргетованої реклами для залучення користувачів.
  • Брендинг. Щоб ваш сайт був пізнаваний, потрібно інвестувати у створення навколо вашого сайту якогось бренду, який легко запам’ятається в голові у покупця або читача.
  • Копірайтінг. Необхідний для того, щоб розповідати клієнтам просто свої послуги або описати характеристику товару. Також копірайтинг спрямований на роботу із контентом
  • Переклади. Необхідні в тому випадку, якщо ви працюєте на міжнародний ринок.
  • Наповнення. Повинна бути окрема людина, відповідальна за наповнення та публікацію товарів чи новин на сайті. Також ця людина стежитиме за тим, щоб сайт працював справно і за будь-яких поломок звертався до фахівців.

  Висновки

  Однозначно сказати скільки коштує той чи інший сайт неможливо без детального аналізу програмної частини та дизайну. Якщо ви хочете дізнатися вартість сайту, то ви можете звернутися до наших менеджерів. за консультаціями, залишивши особисті дані або зателефонувавши.

  Від чого залежить ціна створення веб сайту?

  Вартість сайту залежить не тільки від програмування, а й від багатьох компонентів, таких як дизайн, просування та технічного завдання. Також на вартість сайту впливає тип обраної технології, розробка з нуля або готова CMS-система.

  Як вартість створення сайту впливає на якість виконаних робіт?
  Залежно від розміру вашого бюджету, буде залежати, чи зможете ви зробити повну версію того, що ви хочете, або ж це буде MVP-версія проекту з урізаним функціоналом, яка надалі буде допрацьовуватися і масштабуватися
  Скільки коштує зробити сайт 2022?
  Коли мова заходить про вартість сайту, то тут слід сказати, що ціна відрізняється при розробці на готовій CMS-системі WordPress і розробці з нуля. Розробка сайту на WordPress починається від 2 500$, тоді як розробка з нуля стартує від 4 000$ .
Ilya Smyrnov

Author: Ilya Smyrnov

Position: CEO, Business analyst

Biography: Більше 8 років займаюся аналізом бізнесів клієнтів і підвищую їх ефективність за допомогою впровадження IT-рішень.

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом