register

Розробка інформаційних порталів

РАЗОМ ПРОЙДЕМО ШЛЯХ ВІД ІДЕЇ ДО ЗАПУСКУ

Інформаційний портал - це сайт, що відображає новини та інші дані з численних джерел в зручній для користувача, уніфікованій формі. Ідея полягає в тому, що відвідувачеві не потрібно серфить по різних сайтах і збирати матеріали по крупицях. Все, що його цікавить, зібрано на одному ресурсі або навіть на одній сторінці.

Специфіка розробки порталів

Контент, який відвідувач бачить на сторінках сайту, зазвичай отриманий з різних серверів і баз даних. Відомості про наявність авіаквитків збираються з одного сервера, культурна афіша - з іншого, парсинг новин може здійснюватися з десятків ЗМІ.

Звідси випливають нюанси, пов'язані з написанням back-end частини подібних проектів:

 • Сервер програми грає ключову роль - важливо правильно налаштувати його синхронізацію з серверами баз даних і обміну інформацією з третіми сервісами через API.
 • Написання CMS. Для великих проектів можливостей коробкових рішень, таких як WordPress, недостатньо. Необхідно розробляти кастомную CMS.
 • Важливо продумати стратегії балансування навантаження.
 • Ще один серйозний виклик - безпека.

При створенні ресурсу подібного типу має сенс надати неавторизованим відвідувачам можливість користуватися інтерактивними функціями сайту, попередньо мінімізувавши ймовірність зловживання цим функціоналом.

Терміни і вартість

Ціна створення новинних ресурсів залежить від цілей і завдань інформаційно-розважального проекту. Перелічимо основні чинники, які беруться до уваги при розрахунку вартості:

 • Кількість сторінок;
 • Функції і їх складність;
 • Необхідність створення кастомной CMS і унікального дизайну;
 • Базова ставка компанії-розробника.

Веб-студії розраховують кошторис, виходячи з собівартості години роботи фахівців, задіяних в проекті. Тому ціна, як правило, прямо пропорційна часу його реалізації.

В Україні середня вартість години розробки становить $ 50. При цьому, стандартний проект даного типу триває 190-260 годин. Відповідно, реалізація проекту може обійтися в $ 9500-13000. Як ви розумієте, це просто орієнтовна оцінка. Щоб дізнатися точну вартість для вашого проекту, замовте безкоштовний кошторис через форму на сайті розташовану нижче.

Особливості веб-порталів

В основі інформаційних сайтів зазвичай лежить стрічка новин з різних джерел або підготовлених редакцією сайту.

Інший атрибут - наявність віджетів, портлетів і мешап. Вони являють собою інтерактивні елементи інтерфейсу з корисною інформацією (прогнозом погоди, курсами валют, котируваннями бірж) і функціями. Найчастіше вони знаходяться на головній сторінці сайту, але бувають і "наскрізні" портлет, розташовані на всіх сторінках сайту.

Користувачеві часто надається можливість самостійно вибирати інформери і віджети, які відображаються на сторінці. Така кастомизация підвищує шанс здобуття постійних відвідувачів.

Серед додаткового функціоналу зустрічаються електронна пошта і форум. Приклад популярно порталу новин з поштою - UKR.NET. Головні сторінки пошукових систем від Яндекса і Mail.ru також є портали. Для них стрижневий елемент - це пошуковий рядок.

Створення інформаційних порталів складається з етапів, характерних і для інших типів сайтів. Зрозуміло, в подібних проектах є і свої особливості.

Как происходит разработка 

 • Исследования ниши, целевой аудитории и конкурентов;

 • Проработка концепции и технических требований;

 • Планирования и работы над ТЗ;

 • UI и UX прототипирования: создания вайрфреймов, макетов и интерактивных прототипов;

 • Отрисовки графических элементов дизайна;

 • Написания кода для front-end и back-end;

 • Написания контента (если есть договоренность между заказчиком и исполнителем);

 • Тестирования;

 • Запуска, переноса сайта на production-сервер;

 • Поддержки и продвижения.

РОЗРОБКА САЙТІВ ПОРТАЛІВ. КЛАСИФІКАЦІЯ:

Для новин

Новинні портали щодня поповнюються новими статтями, посиланнями і іншим "свіжим" контентом. Для того, щоб цей контент вчасно потрапляв до користувачів, розробники нерідко вдаються до допомоги CDN;

МІСЬКІ

Головною особливістю такого типу порталів є територіальна приналежність. Фактично, на одному ресурсі збирається вся інформація міста: афіші, новини, каталог організацій, оголошення;

Навчальні

Даний тип порталів вміщує в себе колосальні обсяги інформації - як зі сторонніх ресурсів, так і з внутрішніх баз даних. Такі портали повинні витримувати велике навантаження від одночасного відвідування тисячами інтернет-користувачів і володіти просунутими функціями пошуку.

Державні

Офіційні сайти - це один з найбільш відвідуваних різновидів порталів. Тому при розробці бекенд тут, як правило, задіюється відразу кілька серверів. Функціонал таких веб-ресурсів включає в себе новини, корисну інформацію для громадян, а також форму для подачі заявок;

Корпоративні

Створення корпоративного порталу має ціль надання співробітникам компанії доступ до корпоративних даних компанії. Це гранично кастомізовані портали, що містять в собі всі необхідні інструменти для спільної роботи (чати, файлообмінники і ін.);

Індивідуальні

Даний вид розробки реалізується індивідуально для типу проекту. Унікальні онлайн-портали спеціально під ваші завдання. Можливість додавання різноманітних модулів необмежена.

ТЕХНІЧНІ НЮАНСИ СТВОРЕННЯ ПОРТАЛУ:

Інтерфейс адміністратора

Як правило, створення сайту має на увазі створення адміністративної панелі з поділом ролей, підтримкою отримання повідомлень і додатковими можливостями для прискорення роботи менеджерів (наприклад, такими, як шаблони часто використовуваних блоків, багатофункціональні візуальні редактори та ін.).

Велика відвідуваність

Веб-ресурс повинен бути спроектований з урахуванням передбачуваної відвідуваності, так як втратити аудиторію в цій ніші дуже просто. Вам допоможе:
Правильна побудова архітектури з урахуванням масштабованості і майбутнього навантаження;
Для пошуку бажано використовувати пошукові движки, такі як Elasticsearch або Sphinx;
Обов'язковим етапом здачі проекту має бути тестування навантаження (load testing);
Використовувати сервера з автоматичним масштабуванням (AWS, Microsoft Azure);

Розповсюдження контента

Для стабільного зростання відвідуваності, важливо дати можливість отримувати оновлення щодня: RSS стрічка, email-розсилка, репост контенту в соцмережах, браузерні повідомлення і т.д.

разработка интернет портала
 
use cases

Портал Житомирської обласної державної адміністрації

Державний інформаційний портал з актуальними новинами області, корисною інформацією для громадян, формою подачі звернень. Сайт має функціоналом адаптування контенту для користувачів з вадами зору.

Особливу увагу приділено зручності пошуку і розставлені акценти на інформаційних блоках.

разработка интернет портала
 
use cases

Навчальний веб-ресурс - KNOW

Створення стартапу для клієнтів з Британії, який закликає людей ділитися своїми знаннями і всебічно заохочує це. На сайті реалізований функціонал додавання контенту (статті та відео) - Knode. Відео-курси з практичними завданнями.

Як вибрати технологію?

РЕАЛІЗУВАТИ З НУЛЯ НА ФРЕЙМВОРКУ

Якщо ви плануєте створення сайту зі складним функціоналом, то це - єдине правильне рішення. При реалізації на фреймворку, ви будете абсолютно вільні у виборі функціоналу. У вас будуть більш гнучкі налаштування адмінпанелі, що дозволить поліпшити і спростити роботу адміністраторів. Також не варто забувати про безпеку системи, забезпечити яку буде простіше на індивідуально написаному проекті. Мінусом є вартість створення сайту. Вона може бути в рази вище, ніж при використанні готової CMS, так як більшість компонентів доведеться писати "з нуля". У нашій компанії ми створюємо продукти на мові програмування Python, фреймворк Django.

ВИКОРИСТОВУВАТИ ГОТОВУ CMS СИСТЕМУ

Відмінний варіант для міських і новинних з невеликої або середньої відвідуваністю. З плюсів - наявність великої кількості готових модулів, що значно спрощує справу. Ми в своїй роботі використовуємо WordPress - найпопулярнішу CMS в світі (близько третини всіх сайтів зроблено на ній). Дана CMS спочатку проектувалася як блоговая система, так що якщо ваш продукт націлений на велику кількість новин, статей - вона буде відмінним рішенням. Мінусом готової CMS є функціональні обмеження. Буде важко реалізувати особистий кабінет і майже неможливо повноцінний чат. Плюс до всього, якщо ваш проект передбачає дуже велику відвідуваність, web сервісу на готовій системі управління буде важче оптимізувати і утримувати цю навантаження.

Senior Project Manager компании WEBCASE

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ РОЗРОБЛЯЄ ДОСВІДЧЕНИЙ ПРОЕКТ-МЕНЕДЖЕР

Щодня, з року в рік протягом останніх 5 років, ми реалізуємо складні, цікаві веб-проекти. За цей час ми накопичили величезний досвід проб і помилок, тонкощів і нюансів, який допоможе поліпшити ваш проект. Ми намагаємося не просто "робити, що сказано", а допомагати замовнику реалізувати потрібний продукт, щоб рости і розвиватися разом з ним.

Станіслав Сичов

Керівник відділу розробки (CTO)

Дізнатися вартість ТЗ
Главный офис компании
54 секунди на знайомство

50+

Штатних фахівців

350+

Проектів

3

Офіса

6

років у бізнесі

Стек технологій

Маючи багаторічний досвід веб розробки, ми консультуємо наших клієнтів в тому, які технології можуть позитивно вплинути на їх бізнес.

№1

Python №1 в світі по рейтингу PYPL от GOOGLE

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом