register

Розробка новинного сайту

МИ ЕКОНОМИМО ЧАС І ПІДВИЩУЄМО ЕФЕКТИВНІСТЬ ВАШОЇ КОМПАНІЇ

Новинний сайт - це інтернет-портал, на якому публікується інформаційний контент, пов'язаний з резонансними подіями. Створення сайту новин передбачає проектування надійного і зручного веб-додатку, здатного витримувати великий наплив відвідувачів.
Тому, якщо ваша мета - зробити популярний інформаційний сайт - вам потрібен розробник з досвідом в highload проектах.

Ми робимо високо трафіковий сайти різних видів з інтуїтивною навігацією, багатофункціональною системою управління контентом і гнучкими модулями монетизації.

Види новинних сайтів

Регіональні засоби масової інформації

Міські та обласні портали висвітлюють події з життя місцевих громад: від новин місцевого бізнесу та довідкової інформації, від комунальних служб до культурного і політичного порядку денного. Такі сайти важливо оптимізувати під локальні пошукові запити.

Міжнародний новинний портал

Міжнародні новинні портали випускають контент на декількох мовах і підтримують багатомовний інтерфейс. Такі сайти розраховані на великий трафік і високе навантаження. Щоб забезпечити стабільну роботу міжнародних порталів, ми застосовуємо ряд архітектурних і технологічних рішень, таких як CDN і кешування.

Агрегатор для засобів масової інформації

Агрегатори автоматично збирають і публікують анонси або повні матеріали зі списку обраних медіа. Основна перевага агрегатора в тому, що вам не потрібно буде містити редакцію, яка виробляє контент. Технічно агрегацію можна виконати за допомогою API, RSS-стрічок або парсинга.

Державний новинний портал

Завдання державних порталів - проінформувати громадян про нові укази, акти, внутрішні зміни в структурі управління тієї чи іншої установи. Свій портал повинен бути у інстанцій всіх рівнів - від міністерств до місцевих адміністрацій.

Загальнотематичний новинний сайт

На новинному сайті загальної тематики публікуються матеріали резонансних подій, які відбуваються в країні та на міжнародній арені. Такі сайти розраховані на максимально широку аудиторію та, як правило, не мають конкретної географічної або іншої привʼязки.й географической или другой привязки.

Тематичний новинний ресурс

Тематичні портали зазвичай присвячені визначеній галузі, виду спорта, хоббі або розділу науки. Запуск нішевого сайту - відмінний спосіб показати свою експертність в конкретній сфері та сформувати ядро лояльної аудиторії за рахунок глибини розкриття теми та якості публікацій.

Підтримка великої відвідуваності

Новинні портали націлені на широку аудиторію. Тому найважливіше для інтернет-додатків такого типу - це здатність працювати швидко і безвідмовно при високому трафіку. Способи забезпечити стабільність highload проекту:

 • Проектування масштабованої архітектури.
 • Балансування навантаження на сервер, CDN.
 • Кешування графіки та інших статичних елементів.
 • Оптимізовані функціональні модулі (наприклад, Elasticsearch)
Функционал поддержки большой посещаемости для новостного сайта

Підбір релевантного контенту

Одна з головних метрик інформаційних сайтів - тривалість сесії користувача. Вона передає, наскільки відвідувачі зацікавлені контентом на вашому сайті. Що підвищити залученість читачів потрібно налаштувати:

 • Розумний показ актуальних статей по категоріях або тегах.
 • Персональні рекомендації, що виключають вже переглянуті пости.
Подбор релевантного контента для новостного сайта

Важливі новини

Важливі і популярні новини необхідно виділяти в окремий блок за допомогою грамотного UX-дизайну. Наприклад:

 • Блок на головній сторінці з великими зображеннями.
 • Бічна панель з резонансними подіями, закріплена на всіх сторінках сайту.
Функционал выведения важных новостей

Рекламний модуль

Новинні сайти, як правило, використовують рекламну модель монетизації. Щоб керувати великою кількістю банерів, потрібен зручний інтерфейс. Для цього ми підключаємо до адмін-панелі модуль, який дозволяє:

 • Налаштовувати формат, місце і час показу.
 • Готувати рекламну чергу для уникнення простою.
 • Автоматизувати і налаштовувати інші рекламні процеси.
Рекламный модуль для новостного сайта

Запис на консультацію з технічним фахівцем

Розберемо, який функціонал необхідний саме для вашого типу новинного сайту. Складемо план розробки для запуску проекту

Створення новинного сайту: важливі особливості

Стрічка новин

Стрічка новин - основа інтерфейсу інформаційних сайтів. Ми можемо підключити новинну стрічку, яка завантажує пости автоматично або виконує традиційну навігацію з перемиканням сторінок. Який варіант обрати - залежить від конкретних вимог вашого проекту.

Система управління контентом

Для повноцінної роботи редакції новинний портал повинен мати функціональну CMS - систему управління контентом. Ми інтегруємо в ваш майбутній сайт зручну CMS з підтримкою додавання, видалення і редагування постів, форматування текстів, додавання зображень і інших медіа файлів.

Оптимізація швидкості сайту

Від того як швидко ваш сайт завантажується в браузері відвідувачів, залежить не тільки для користувацький досвід, але і ранжування в пошуковій видачі Google. Ми підвищуємо швидкість сайтів за рахунок ефективного коду, оптимізації зображень, використання кеша і інших інструментів.

Навігація по категоріях і тегами

Обов'язковий атрибут новинних онлайн проектів - зрозуміла і зручна класифікація матеріалів. Користувач повинен мати можливість швидко знаходити потрібну йому категорію. Для цього ми проектуємо зручне навігаційне меню і функціонал додавання тематичних тегів до публікацій.

Вбудований пошук

На новинних сайтах розміщені тисячі і, часто, мільйони статей. Щоб відвідувач міг знайти цікавий для нього матеріал серед такої кількості публікацій, на сайті повинен бути внутрішній пошук. У наших проектах ми інтегруємо потужні пошукові движки, які індексують всю базу постів і видають результати відразу під час введення запиту.

Інтеграція з соціальними мережами

Можливість поділитися статтею в соцмережах - невід'ємна функція для ефективного просування тематичних веб-проектів. Ми інтегруємо в ваш сайт соціальні плагіни, які дають можливість поділитися, лайкнути або прокоментувати будь-яку публікацію або сторінку.

Розробка сайту для ЗМІ: етапи

1. Первинний аналіз проекта.
Логотип для функционала 12

Знайомимося з вашою ідеєю. Вивчаємо нішу, формулюємо бізнес-завдання, які вирішуються інтернет-проектом, складаємо призначені для користувача кейси. Підсумковий функціонал новинного сайту будується, виходячи із специфіки вашої теми, обраного способу монетизації і прогнозованого трафіку.

2. Складання ТЗ і підписання контракту.
Логотип для функционала 11

Збираємо, уточнюємо і формулюємо функціональні вимоги. Розбиваємо їх на технічні завдання. Прописуємо процес розробки і цілі в ТЗ. Визначаємося з способом оплати і підписуємо договір.

3. Створення прототипу.
Логотип для функционала 10

Опрацювання та створення інтерактивного прототипу дає можливість наочно продемонструвати замовникові, як буде виглядати новинний сайт, а також провести перші призначені для користувача тести. На цьому етапі в проект можна вносити правки з відносно невеликими витратами.

4. Верстка і програмування.
Логотип для функционала 9

Сучасний веб-додаток складається з двох частин: фронтенда і бекенда. У нас працюють програмісти, що спеціалізуються на кожному з цих напрямків. Наші верстальники та фронтенд розробники втілюють в життя спроектований інтерфейс. Бекенд девелопери прописують код для сервера.

5. Тестування сайту
Логотип для функционала 8

На етапі тестування дві основні мети. Перша - переконатися, що продукт ,який вийшов, відповідає технічним завданням і стандартам галузі. Друга - гарантувати, що користувач отримує якісне і безперебійнопрацюючий додаток. Для новинних проектів ми завжди проводимо стрес-тести, щоб перевірити, як сайт витримує високе навантаження.

6. Запуск і підтримка
Логотип для функционала 6

Переносимо ваш сайт на постійний хостинг. Проводимо всі налаштування і навчаємо ваших співробітників користуватися адміністративною панеллю і системою управління контенту. Вимірюємо метрики, зафіксовані в договорі, в реальних умовах.

PRO.berdiansk

Головний новинний ресурс міста Бердянська, який існує з 2008-го року. Тут публікуються новини, курси валют, погода, афіша, приватні оголошення, реклама від місцевих підприємств і все, що може зацікавити городян.

Мета:

Редизайн сайту: зробити новинний ресурс, відповідний актуальним стандартам UX і веб-дизайну. Забезпечити стабільну і швидку роботу в умовах пікового навантаження. Додати зручну панель управління.

Рішення:

Спроектували новий інтерфейс. Оптимізували його під всі види пристроїв - від мобільних до десктопів. Підключили веб-сервер Nginx для підтримки великого числа одночасних відвідувань.

Кейс

Radwansky

Новий незалежний новинний ресурс, що висвітлює події в Україні та світі. Radwansky розкриває теми від політики і економіки до спорту і шоу-бізнесу. Проект був розроблений з нуля, на Python.

Мета:

Спроектувати і розробити новинний портал, відповідний передовим стандартам дизайну інтернет-додатків.

Рішення:

Спроектували структуру, що дозволяє швидко знаходити необхідну інформацію з великого списку тем. Продумали фірмовий візуальний стиль сайту. Додали підтримку трьох мов інтерфейсу. Підключили соцмережі, месенджери і RSS-стрічку. Додали функцію розміщення «Сторіс».

Кейс

Способи монетизації сайтів для ЗМІ

01

Рекламні банери

Відвідуваний ресурс завжди знайде рекламодавця. До новинному сайті можна підключити рекламну платформу, таку як Google Ads або взаємодіяти безпосередньо з вашими партнерами. Для цього ми забезпечимо зручний технічний функціонал управління рекламними вставками на вашому сайті.

02

Платна підписка

Деякі ЗМІ дають своїм читачам можливість вибору платного тарифу, який виключає показ реклами і дає доступ до ексклюзивних матеріалів. Технічно це можна реалізувати за допомогою підключення платіжної системи і створення різних типів облікових записів користувача.

03

Нативна реклама

Нативная реклама - це матеріал відповідний редакційним стандартам видання, оплачуваний рекламодавцем. Нативная реклама не пропонує щось купити «в лоб» - вона повинна нести реальну користь читачеві (навчати, розважати). Нативні статті - ефективний формат просування, який проходить бар'єр рекламної сліпоти і едблокери.

Senior Project Manager компании WEBCASE

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ РОЗРОБЛЯЄ ДОСВІДЧЕНИЙ ПРОЕКТ-МЕНЕДЖЕР

Щодня, з року в рік, протягом останніх 5 років, ми реалізуємо складні, цікаві веб-проекти. За цей час ми накопичили величезний досвід проб і помилок, тонкощів і нюансів, який допоможе поліпшити ваш проект. Ми намагаємося не просто "робити, що сказано", а допомагати замовнику реалізувати потрібний продукт, щоб рости і розвиватися разом з ним.

Станіслав Сичов

Керівник відділу розробки (CTO)

Дізнатися вартість ТЗ

Мобільна версія сайту для ЗМІ

Основна частка відвідувань новинних онлайн ресурсів - це мобільний трафік. Тому для клієнтів, які вирішили купити новинний сайт у нас, ми розробляємо інформаційні проекти за принципом Mobile First. Тобто, спочатку робимо повністю оптимізовану мобільну версію сайту, і тільки потім верстаємо велику версію - для ПК.

Адаптация сайта Pro Berdiansk для мобильной версии

Розробка новинного сайту

У цій статті допоможемо вам вибрати підхід до створення новинного сайту і розповімо про функціональні особливості порталів ЗМІ.

Розробка новинного сайту на WordPress або з нуля

Розробити портал новин можна за допомогою CMS або кастомної розробки - на фреймворку мови програмування. Як CMS ми використовуємо WordPress, а при індивідуальному створенні працюємо на Python і Django.

Розробка на WordPress

плюси:

 • багато готових модулів і плагінів
 • швидкість і вартість розробки

мінуси:

 • обмежений функціонал
 • обмеження максимального навантаження

Розробка на фреймворку

плюси:

 • гнучкість
 • оптимізація під високе навантаження
 • безпеку

мінуси:

 • вартість і час розробки

Що вибрати

Підхід до розробки вибирають виходячи зі специфіки проекту. Для новинних сайтів - це, перш за все, високе навантаження. Виняток становлять вузькотематичні ресурси або портали маленьких міст.

Для вибору підходу до розробки спочатку проекту необхідно спрогнозувати відвідуваність. Для сайтів з малою і середньою відвідуваністю підходить WordPress. Для високонавантажених новинних порталів - фреймворк.

Другий критерій - необхідність створення унікального функціонала і стилю. Розробка з нуля дає більшу гнучкість. Наприклад, можна краще адаптувати адмін-панель, підключити особисті кабінети користувачів і чат.

Сайт для ЗМІ

Інтернет-ЗМІ поділяються на агрегатори і виробляють контент видання.

Агрегатори

Новинний агрегатор - це вид онлайн-ЗМІ, яке збирає готові публікації з інших ресурсів. При його створенні, крім іншого, потрібно враховувати закони в сфері захисту авторських прав.

Приклади популярних агрегаторів: Google News, Укр.нет.

Реалізувати автоматичний збір новин можна за допомогою трьох способів: API, парсинга або RSS.

API провайдера новин
Деякі онлайн-видання відкривають доступ для поширення своїх публікацій через спеціальний інтерфейс - API. Наповнення порталу через API не робить високого навантаження на сервер агрегатора і не порушує авторських прав.

Парсинг
Новини можна збирати за допомогою спеціально написаного скрипта - парсеру. Він автоматично витягує потрібну інформацію з заданих HTTP-адрес.

Парсер аналізує HTML-код сторінок і витягує потрібні дані - тексти, картинки, інші вставки. Цей процес навантажує процесор сильніше, ніж синхронізація через API.

Плюс цього методу в додаткової гнучкості при налаштуванні формату прийому контенту.
Відзначимо, що парсинг новин потрібно узгоджувати з видавцем, щоб уникнути порушення авторських прав.

RSS
RSS - історично один з перших форматів для поширення новин в інтернеті. RSS досі зручний і актуальний. Але не всі видання діляться повними статтями в цьому форматі. Часто доступні тільки анонс і посилання на оригінал.
При перепис статей за допомогою RSS потрібно враховувати політику кожного видання. Деякі ЗМІ випускають RSS-стрічку тільки для читання.

ЗМІ з редакцією
Другий тип новинних сайтів - інтернет-видання з власними авторами.

З точки зору розробки, для ЗМІ з редакцією характерні такі особливості:

 • CMS з просунутими можливостями редагування і завантаженням медіафайлів.
 • Багатоступенева система облікових записів: читач, гостьовий автор, штатний автор, редактор, адмін.
 • Захист від плагіату: обмеження можливості копіювання або інтеграція посилання в буфер обміну. ​​

Для додаткового просування можливе налаштування автоматичниї відправки анонсів новин в агрегатори.

Створення сайту для ЗМІ

Для порталів ЗМІ характерна розгалужена структура сторінок з класифікацією за темами і тегами.

Невід'ємні розділи сайтів новин: головна сторінка, рубрики, сторінки постів і адмін-панель з CMS. Додатково можна передбачити підтримку особистих акаунтів відвідувачів.
Головна
Мета головної сторінки - ознайомити читача зі свіжими і важливими новинами.

Зазвичай на головній знаходиться:

 • розділ з анонсами ключових новин;
 • розділ з анонсами останніх новин;
 • стрічка з автоматичною підвантаженням постів;
 • інтерактивні віджети (опитування, конвертори і т. П.);
 • навігація по рубриках, хмара тегів.

Сторінки рубрик та постів
Сторінка рубрики містить анонси, що стосуються певної теми. Сторінки постів містять повний текст новин, медіа файли, посилання на схожі новини.

Сторінка реєстрації
Для отримання персоналізованого контенту, читачі вони повинні увійти на сайт під своїм обліковим записом. Вона створюється при реєстрації.

Особливості сторінки реєстрації:

 • підтримка входу через соцмережі;
 • захист від ботів,
 • перевірка надійності пароля.

Сторінка містить поля введення даних, посилання на угоду користувача і політику конфіденційності.

Адмін
Адімнка дозволяє керувати сайтом: налаштовувати інтерфейс і стиль, модерувати базу передплатників і коментарі.

Через адмін-панель редактори додають, форматують і виправляють статті на сайті.

Аккаунт користувача
На цій сторінці читачі налаштовують стрічку новин та інші елементи сайту для себе. Також тут вони можуть додавати особисті дані (ім'я, дату народження і т. Д.).

Розробка сайту для ЗМІ

Крім базових функцій, таких як адаптованість під мобільні, в новинних ресурсах реалізовані стрічка новин, пошук з фільтрами, функціонал монетизації і відправки повідомлень.

Стрічка новин
Стрічка дозволяє читачеві проглядати пости без переходів по сторінках. Нові публікації автоматично завантажуються, коли користувач наближається до кінця сторінки. Стрічка працює за допомогою технології Ajax.

Пошук
У відвідувачів повинна бути можливість шукати потрібну інформацію на новинному порталі за допомогою пошукового рядка, фільтрів і тегів.

Для реалізації пошуку ми інтегруємо готові оптимізовані движки, такі як ElasticSearch.

Функціонал монетизації

Платна підписка

Доступ до певного контенту можна зробити платним. Це виконується за допомогою створення додаткових типів облікових записів і постів Тим, хто оплатив підписку, будуть доступні вибрані категорії публікацій.

До сайту потрібно буде підключити платіжні шлюзи. Вони бувають зовнішніми або інтегрованими.

Зовнішні шлюзи перенаправляють користувача на сервер платіжної системи і повертають назад на сайт після підтвердження оплати.

Інтегровані платіжні системи виконують обробку на вашому сервері. Це дає веб-майстру більше контролю над процесом, але привносить додаткові складності при розробці, зокрема - забезпечення безпеки.

Реклама

Для монетизації в сайт можна інтегрувати рекламні модулі. Рекламодавцем може виступати як ваш приватний партнер, так і рекламна платформа, наприклад, Google Adsense.

За допомогою обробки Big Data великі платформи показують персоналізовану рекламу, яка збігається з інтересами користувача і не викликає відторгнення.

При розробці передбачається можливість настройки розміру і розташування банерів та інших рекламних вставок.

Анти-adblock

Багато блокують рекламу за допомогою різних плагінів. У сайт можна вмонтувати скрипт, який визначає наявність блокувальника реклами і показує користувачеві повідомлення з проханням додати домен в білий список.

Форми збору контактів та email-розсилка

Для набору бази передплатників в сайт можна інтегрувати плагін для збору електронної пошти. За базі можна розсилати дайджести, промо-пропозиції та інші матеріали.

Для розсилки ми радимо підключати спеціалізовані сервіси, такі як MailChimp. Вони беруть автоматизацію процесу на себе.

Сервіси розсилки підтримують індекс репутації IP-адрес своїх серверів. Тому відправлені через них листи рідше потрапляють в спам.

Короткі повідомлення і нагадування можна відправляти читачам безпосередньо в браузер. Для цього впроваджується функція підписки на push-повідомлення.

Базові функції
Новинні портали підтримують загальні всіх сайтів функції:

 • SEO-модуль і соціальні кнопки,
 • підключення Google Аналітики,
 • адаптованість під мобільні.

Принаймні, таких стандартів ми дотримуємося в своїх проектах.

Приклади наших новинних сайтів
Новинний портал Бердянська
Сайт: https://pro.berdiansk.biz/
CMS : WordPress
Веб-сервер : Nginx
Мова програмування: PHP
JavaScript фреймворк: jQuery
Сайт побудований на WordPress. За замовчуванням ця CMS працює з сервером Apache, який не розрахований на велику відвідування. Для підвищення стійкості до навантаження ми встановили оптимізований веб-сервер Nginx.

На даний момент сайт успішно справляється з навантаженням в 1.6 млн переглядів на місяць.

Що ще зробили:
Підключили Google Аналітикові і Facebook Business Manager.
Налаштували показ реклами, підключили Adsense.
Оптимізували верстку під телефони та планшети.

Для сумісності зі старими браузерами при розробці використовували компілятор Babel.

Інші наші роботи з подібним функціоналом:
Портал Житомирської обласної державної адміністрації
Навчальний веб-ресурс KNOW Питання-відповідь
Скільки коштує створення новинного сайту під ключ?
Ціна розробки залежить від наступних факторів:

  • тип розробки - кастомними або на CMS;
  • кількість сторінок;
  • кількість і складність функцій;
  • обсяг роботи дизайнера;
  • поріг навантаження.

Про те, як розрахувати навантаження, читайте в статті Розробка високонавантажених проектів ».

Наша практика - давати конкретну оцінку проекту після ознайомлення з вимогами.

Скільки триває розробка?
В середньому розробка сайту новин на WordPress займає від трьох місяців, кастомними - від одного року. В цілому на час розробки впливають ті ж фактори, що і на ціну.

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом