register

Прототип сайта

Прототипування - невід'ємна частина процес створення складного сайту . Створення прототипів дає можливість перевірити ідеї, викладені в концепції або ТЗ, без витрат на написання коду.

На які етапи ділиться прототипирование? У чому різниця між вайрфреймом, мокап і макетом? У яких додатках їх створюють і скільки часу це займає? Розповідаємо про все по порядку.

Стадії прототипирования

Слова "прототип", "макет", "каркас" часто використовуються як синоніми. Однак різниця між цими термінами все ж є. Вони відповідають різним стадіям прототипирования. З кожним наступним етапом зростає рівень точності і деталізації. Якщо каркас нагадує майбутній сайт лише віддалено, то прототип сайту практично повністю імітує його зовнішній вигляд.

Таким чином, прототипування складається з чотирьох фаз:

 1. Ескіз (скетч) - це схематичний начерк низької точності. Зручний для моментального тестування ідей. Вимальовується від руки на папері, а також на дошці під час брейншторм-сесій.
 2. Каркас (вайрфрейм) - схема інтернет-сторінки низького рівня деталізації. Передає структуру сторінки, розташування важливих елементів. Мета розробки каркаса - змоделювати основу призначеного для користувача інтерфейсу.
 3. Макет (мокап) - статичний прототип середньої або високої деталізації. У ньому вже є всі складові візуального дизайну: колірна схема, зразки шрифтів, банери, логотипи.
 4. Інтерактивний прототип - максимально наближений до готового сайту (виключаючи серверну частину). Для нього характерні висока точність і наявність динамічних елементів, що реагують на кліки мишки. Також можливо промалювувати анімації. Інтерактивний прототип сайту - це тестова модель майбутнього веб-додатка. За допомогою нього можна проводити призначене для користувача тестування до етапу програмування.

Інструменти створення вайрфреймів, мокап і прототипів сайту

Процес розробки прототипу зазнав радикальні зміни за останні десять років. Раніше безальтернативним засобом створення макетів був Photoshop. Зараз його позиції дещо потіснили програми, які спеціалізуються на призначеному для користувача інтерфейсі (UI) і досвіді (UX).

Список інструментів прототипирования популярних в 2020 році виглядає так:

 • Miro,
 • Wireframe.cc,
 • Moqups,
 • Adobe Xd,
 • Fluid UI,
 • UXPin,
 • Balsamiq Mockups,
 • Axure RP,
 • Photoshop (так, він все ще зберігає істотну частку на ринку веб-дизайну).

Також не варто списувати з рахунків старі-добрі олівець і папір. Багато дизайнерів віддають перевагу саме цьому способу для створення начерків і генерування ідей.

Для яких проектів потрібно створювати прототип

Створення прототипу доречно для веб-проектів будь-якої тематики та рівня складності. Крім, мабуть, самої бюджетної категорії ($ 100-1000).

Прототипування відкриває широкі можливості при мінімальних вкладеннях:

 1. Виявлення проблем інтерфейсу на ранній стадії.
 2. Опрацювання декількох варіантів візуального стилю і UI.
 3. Дизайнери можуть отримувати зворотний зв'язок від інших членів команди.
 4. Їх використовують для презентації проекту стейкхолдерам.
 5. Проведення юзабіліті тестування ще до фактичної розробки.
 6. Затверджений прототип дозволяє ефективно розподілити завдання в команді.

У підсумку, інвестиція в прототипирование скорочує загальні час і бюджет проекту .

Оцінка бюджету проекту за допомогою прототипу

Створення прототипу дозволяє точніше оцінити масштаб робіт і розрахувати загальний кошторис проекту. Чим більше високоточний прототип, тим легше буде спрогнозувати ціну і терміни.

Наприклад, якщо на підставі затвердженого каркаса сайту можна спрогнозувати остаточну ціну з точністю до 70%, готовий прототип збільшує вірність прогнозу до 90%. Розбіжність пояснюється тим, що під час роботи над візуальним стилем можливе внесення додаткових вимог або змін в проект.

Терміни і вартість створення прототипу

Час і ціна розробки залежать від декількох факторів:

 • необхідного рівня точності - потрібен вайрфрейм, макет або інтерактивний прототип;
 • кількості сторінок;
 • наявності у клієнта готових графічних елементів, логотипу, банерів;
 • наявності ТЗ або концепції сайту.

Прототипування відбувається в тісному зв'язку з проектуванням - роботою концепцією і специфікаціями. Вони, в свою чергу, вимагають збору інформації про галузь, проведення дослідження ЦА і опрацювання користувальницьких сценаріїв. Тому ціна може змінюватися в залежності від повноти даних, якими володіє клієнт.

Робота може тривати від одного дня до місяця. В особливих випадках і довше. Наприклад, якщо потрібно намалювати тільки каркас головної сторінки на основі наданої концепції, це займе пару днів. Якщо необхідно виконати дослідження, скласти концепцію, затвердити каркас сторінок, потім макети і інтерактивний прототип, час виконання складе не менше двох тижнів

РОЗРОБКА САЙТІВ У НАС. ПЕРЕВАГИ:

ТІЛЬКИ СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Ми слідуємо всім трендам програмування, використовуємо топові мови, фреймворки і бібліотеки, основними з яких є Python / Django і Vue.js.

ОПТИМАЛЬНА МОДЕЛЬ СПІВРОБІТНИЦТВА

Робота за фіксованою вартістю для невеликого веб-ресурсу з заздалегідь певним обсягом робіт або гнучка погодинна оплата для складних проектів з перспективою розширення функціоналу.

КОМАНДА "ПІД КЛЮЧ" ВЖЕ СЬОГОДНІ

Маючи значний штат в офісі, ми маємо можливість швидко сформувати команду фахівців необхідної кваліфікації під потреби саме Вашого ресурсу.

ЮРИДИЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ І ГАРАНТІЇ

Надання офіційної документації згідно законодавства, вибір зручних умов, форми і порядку оплати виконаних робіт.

ПРОЗОРИЙ ПРОЦЕС

Надаємо можливості і інструменти контролю всього процесу: звіти по етапах / тижнях, щоденні мітинги і зворотній зв'язок протягом 8 годин.

ВАРТІСТЬ РОБІТ

Погодинні рейт українських розробників, на відміну від зарубіжних, значно нижче. Ви не платите за менеджмент і організацію робочого місця, ліцензії на засоби розробки і супутні сервіси.
разработка сайта стартап
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ - ЦЕ ФУНДАМЕНТ

НЕ МАЄТЕ ТЗ - БУДЬТЕ ГОТОВІ ДО ПОСТІЙНОЇ ПЕРЕРОБКИ ПРОЕКТУ

Неможливо побудувати будинок без плану і креслень. Аналогічно створення якісного веб-ресурс без технічного завдання не уяв'яється  можливим. Тому ми розробляємо ТЗ абсолютно по всім нашим веб-проектам

Дізнайтеся 18 фактів про важливість ТЗ і прототипів
создание сайта

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ САЙТІВ:

 • Обговорення майбутнього сервісу, опрацювання ідей і сценаріїв використання;
 • Пишемо технічне завдання і готуємо прототипи;
 • Оцінюємо складність, етапи та терміни реалізації;
 • Підписуємо договір і отримуємо передоплату;
 • Розробляємо проект з наданням результатів проміжних етапів;
 • Запускаємо систему, навчаємо роботі з адміністративною панеллю.

МОДЕЛИ РАБОТЫ

ФІКСОВАНА ВАРТІСТЬ

У веб-проектуванні співпраця за фіксованою вартістю ідеальна для створення невеликих і середньої складності проектів, де можливо точно визначити функціонал і терміни виконання на етапі складання технічного завдання для інтернет-проекту. Працюючи з нами по даній моделі, ви отримуєте гарантії виконання проекту із закріпленням вартості і строків виконання в договорі.

ПОЧАСОВА ОПЛАТА

Для веб-розробки вашого проекту  за моделлю "time & material" ми ретельно підбираємо окрему команду необхідних фахівців для виконання саме Ваших завдань, розбиваємо її на етапи - «спринти», на стадії завершення кожного з яких надаємо вам готовий до тестування функціонал. До ваших послуг цілий ряд гнучких можливостей по зміні вимог, пріоритетів і контролю ходу розробки згідно передовим agile-методологіями.

Главный офис компании
54 секунды
на знакомство

50+

Штатных специалистов

350+

Проектов

3

Офиса

6

лет в бизнесе

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом