register

РОЗРОБКА ДОЩОК ОГОЛОШЕНЬ

РАЗОМ ПРОЙДЕМО ШЛЯХ ВІД ІДЕЇ ДО ЗАПУСКУ

РОЗРОБКА ДОШКИ ОГОЛОШЕНЬ:

Дошка оголошення - тип сайту, який надає користувачам можливість розміщувати оголошення про продаж товарів або послуги, що надаються.

Ніша ecommerce сповнена конкурентів, які не перший рік на ринку. Велика частина користувачів вибирає дошку оголошення за результатами видачі пошукової системи. При розробці дошки оголошень, важливим стає питання внутрішньої SEO оптимізації проекту. При створенні проекту в обов'язковому порядку повинні бути дотримані SEO-вимоги :

01

Збереження карток оголошень

Частина оголошень матимуть хороші позиції по ключових запитах, що сайт продовжував отримувати цей трафік, слід оголошення переводити в архів, а не видаляти. Вони продовжують бути доступні в пошуковій видачі, але приховані з сайту.

02

Генерація мета тегів сторінок

Проект буде містити сотні тисяч товарів, тому важливим функціоналом буде автоматична генерація мета тегів виходячи з назви оголошення, характеристик і категорії. Всі шаблони по генерації тегів ми виносимо в панель управління, для можливості їх редагування.

03

Налаштування sitemap і robot.txt

В панелі управління слід передбачити модуль конфігурації базовими інструментами індексації, щоб SEO-фахівці могли оперативно вносити зміни, без участі програмістів.

04

Генерація ЧПУ url сторінок

Система повинна формувати людинозрозумілі посилання на сторінки, з можливістю їх зміни в ручному режимі. Це ж стосується розділу каталогу для їх просування.

05

Управління перелінковкою

Для рівномірного розподілу ваги між сторінками, необхідно реалізувати візуальні редактори для всіх текстів на сайті.

06

Стандарти мікророзмітки

Впровадження стандартів мікророзмітки для розширених фрагментів (попереднього перегляду) в пошуковій видачі дозволить виділити ваші сторінці на тлі конкурентів

СТВОРЕННЯ САЙТУ ОГОЛОШЕНЬ З НУЛЯ:

ПРОСТОТА В ДИЗАЙНІ

Слово "дошка" в назві даного типу проекту дає зрозуміти, що немає потреби в складних анімаційних ефектах або "незрозумілих формах пошуку".

Проект націлений на широке коло людей. Інтерфейс повинен бути простим і зрозумілим, щоб користувач не шукав приховану кнопку для додавання зображення або характеристик, а зміг інтуїтивно заповнити всю інформацію по оголошенню і розмістити на сайті.

МОБІЛЬНИЙ ТРАФІК

Левова частка користувачів заходить з мобільних пристроїв. Варто акцентувати увагу на адаптивність сайту:

 • дизайн мобільної версії;
 • mobile first верстка;
 • ретельне тестування на всіляких пристроях / браузерах (для цих цілей ми використовуємо спеціальне програмне забезпечення)

СТВОРЕННЯ ОГОЛОШЕННЯ

Слогани багатьох подібних проектів звучать приблизно так: "Розмісти оголошення за 30 секунд і товар буде продаватися". Даний факт має велике значення, тому як складна форма додавання або необхідність верифікації продавця може відлякати користувача і він піде до конкурентів.

Модуль пошуку

Рядок пошуку є основним способом навігації по сайту. Вкрай важливо, щоб пошук працював швидко і максимально добре:

 • результат пошуку повинен відображатися менш ніж за 1 секунду;
 • пошук по всіх сутностей: назва, опис, параметри оголошень;
 • результат пошук повинен містити як товари так і категорії;
 • найпопулярніші товари необхідно виводити вище.
Функционал - поиска и фильтрации

Модуль платних послуг

З огляду на те, що платні послуги це основне джерело доходу проекту, то їм слід приділити особливу увагу.

 • Список платних послуг при публікації оголошення;
 • Пропозиції реклами в листі про проходження модерації;
 • Висновок рекламної статистики, наприклад: "ТОП-оголошення проглядаються в 5 разів частіше"
 • Розробити пакетні послуги, для покупки їх наперед.
Функционал - платных услуг

Модуль розміщення оголошень

Так як проект спрямований на максимально широку аудиторію, а значить рівень володіння комп'ютером буде мінімальним, то окремо варто опрацювати простоту інтерфейсу додавання оголошення, щоб він став інтуїтивно зрозумілим. Бажано з тестуванням через фокус групу.

Функционал - размещения объявлений

Платіжний модуль

Оплата послуг повинна відбуватися без затримок, так як саме на цьому етапі зупиняється більшість користувачів.

 • підключення локальних платіжних систем, звичних для користувача
 • велика кількість варіантів оплати (Карта, PayPal, Webmoney, По рахунку, google і apple pay)
 • оплата за допомогою google і apple pay
Функционал - Платежный модуль

Запис на консультацію з бізнес-аналітиком

Розберемо, яке рішення необхідно саме для вашого проекту. Який функціонал потрібен для повноцінної роботи сайту. Складемо план розробки та запуску проекту.

Як заробляють на "дошках"

 1. Створення і розміщення рекламних банерів;
 2. Розміщення контекстної реклами;
 3. Участь в партнерських програмах;
 4. Створення та розміщення виділених оголошень;
 5. Створення та розміщення VIP-оголошень;
 6. Надання користувачам різних платних послуг і сервісів.

Опрацювання архітектури сайту оголошень

Важливим аспектом в проектуванні дошок оголошень, виходячи з їх публічності - є правильне опрацювання архітектури проекту , що включає в себе:

Автоматичне масштабування

Autoscale системи при зростанні навантаження обов'язкова складова безперебійної роботи дошки оголошень. Сучасні сервера, такі як AWS, Digital Ocean, Heroku дозволять витримати будь-які пікові напливи.

Використання пошукових движків

Ми в роботі підключаємо Sphinx або Elasticsearch. Їхні індекси формують "довідники", що дозволяють шукати результати за запитом в рази швидше, ніж просто звертаючись до пошуку в БД

Оптимізація повільних запитів

Щомісячна робота по відстеженню та усунення вузьких місць вашого проекту, дозволить зберігати швидкодію системи в умовах швидкого зростання проекту.

Налаштування
кешування

Зберігання частих запитів дозволить скоротити звернення до бази даних, тим самим прискоривши "віддачу" даних користувачеві і зменшить навантаження на систему в цілому, заощадивши витрати на сервера.

Окреме зберігання
статистики

Підключення сторонніх сервісів (серверів) для віддачі статичних даних (картинки, іконки і не динамічні дані), в рази зменшить навантаження на ваш сервер, а також скоротить час розробки, так як виключить усілякі оптимізації цього процесу.

Налаштування резервного копіювання

Грамотно налаштоване бекапіювання даних дозволить в разі збою запустити запасний сервер, замість бойового, щоб користувачі нічого не помітили. В умовах високої конкуренції в ніші, користувачі стають вимогливі до сайтів, а втратити їхню довіру стає простіше.

Нюанси створення сайту оголошень

Управління списком категорій

У відмінності від маркетплейсов і інтернет магазинів (в їх класичному вигляді), моделі роботи дошки оголошень мають на увазі, що користувач розміщує на сайті в категорії товарів і послуг, починаючи від продажу корму для рибок, і, закінчуючи продажем вантажних кранів. Список категорій повинен бути максимально широким, але оптимізованим для простоти пошуку. Модуль управління списком повинен дозволяти швидко додавати нові категорії в умовах постійного зростання вимог клієнтів.

Архів сторінок оголошень

Розробити сайт "дошка оголошень" - трудомісткий процес. Він вимагає певного досвіду і умінь. Важливим нюансом, є реалізація "Архіву сторінок". В архів переносяться оголошення, які вже не актуальні. Вони ховаються з пошуку, але продовжують "жити" за прямим посиланням, по-перше користувач може захотіти його відновити, по-друге, частини з них може бути проіндексовані пошуковими системами і ведуть трафік на сайт.

Оптимізація зображень

Користувачі додають безліч зображень, щоб показати товар "з усіх боків". Продавці розуміють, що в такому форматі продажів покупцям цікавіше саме ті оголошення, які можуть похвалитися великою кількістю зображень. Вони служать "гарантією" товару. Файлові сховища будуть рости в геометричній прогресії і важливо приділити цьому особливу увагу при програмуванні сайту. Його користувачі не будуть завантажувати оптимізовані фото потрібного розміру. Важливо розробити механіку оптимізації ваги і розміру зображень при їх завантаження.

Дошка оголошень "Perprice"

Сервіс надає можливість зручного пошуку за мільйонами товарів і послуг

Мета:

Реалізувати простий і інтуїтивно зрозумілий дизайн інтерфейсу. Створити зручний чат для комунікації, а також реалізувати можливість приймати оплату з усього світу.

Кейс

Стек технологій

Маючи багаторічний досвід веб розробки, ми консультуємо наших клієнтів в тому, які технології можуть позитивно вплинути на їх бізнес.

№1

Python №1 в світі по рейтингу PYPL от GOOGLE

Главный офис компании
54 секунди на знайомство

50+

Штатних фахівців

350+

Проектів

3

Офіса

6

років у бізнесі

Адаптація під мобільні пристрої

60% користувачів буде заходити саме з телефону. Варто окремо звернути увагу на такі речі як розміщення елементів навігації в каталозі (пошук, фільтри, сортування), додавання оголошень і онлайн-чату. Так як саме цим функціоналом користуються найбільше з мобільних пристроїв.

Адаптация портала для мобильных устройств

У чому переваги створення дошки оголошень у нас

 • низькі витрати при швидкій окупності і високої прибутковості;
 • адміністративна панель, що полегшує настройку і контроль;
 • велика кількість моделей монетизації;
 • можливість прив'язки до самих затребуваних платіжним системам;
 • використання внутрішніх користувальницьких рахунків для оплати різних послуг;
 • широкі можливості по прив'язці оголошення до місць локації компаній, тим самим зменшуючи навантаження на весь каталог.

Монетизація

 • розміщення рекламних банерів;
 • розміщення контекстної реклами;
 • участь в партнерських програмах;
 • розміщення виділених оголошень;
 • розміщення VIP-оголошень;
 • підняття оголошення користувача в загальній вибірці;

Дошка оголошень - WordPress або на фреймворками?

Зараз WordPress популярна і зручна система управління дошкою. Вона має простий користувальницький інтерфейс, стильні шаблони, підтримку SEO і надійний захист від зломів. Даний спосіб реалізації дозволить заощадити фінанси і час, але обмежить функціонал. Якщо ви плануєте складний функціонал або високе навантаження, то правильніший варіант буде написати систему на фреймворку. У нашій компанії ми використовуємо python / django .

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом