register

Розробка веб сервісів

Розробка складних веб-проектів "під ключ"

Створення веб-сервісів

Термін «веб-сервіс» часто використовують як синонім «веб-додатка» або «складного сайту». Але в класичному розумінні:

Веб-сервіс - це модуль веб-додатка або сайту, який виконує ряд чітко визначених функцій. Веб-сервіс взаємодіє з іншими компонентами проекту за допомогою протоколу обміну даними. Іноді весь проект складається з окремих веб-сервісів, такий підхід до розробки називається веб-сервісною архітектурою.

Види онлайн-сервісів

Переваги веб-сервісів

Висока масштабованість

Веб-сервіси підключаються  до ядра додатка як окремі модулі. Це дозволяє швидко масштабувати ІТ-проект без необхідності вносити глобальні зміни в основний код.

Спрощене взаємодія

Одне з ключових переваг веб-сервісній архітектури - злагодженість обміну даними між модулями. При цьому компоненти програми можуть бути написані на різних мовах і під різні операційні системи. Наприклад, до Java-сервера, що працює під Linux, можна підключити Windows (С #) і MacOS (Swift) клієнти.

Проста інтеграція

За рахунок застосування універсального протоколу ваш веб-проект можна підключити відразу до декількох додатків і сайтів. Це дозволяє автоматизувати внутрішній обмін даними на підприємстві або розширити функціонал завдяки інтеграції з зовнішніми сервісами.

Універсальність рішень

Окремі компоненти системи можна розробляти на різних мовах програмування. При цьому модулі можуть знаходитися на будь-яких вузлах мережі, незалежно від того, де лежить основна програмна частина. Така гнучкість веб-сервісної архітектури дозволяє вибирати оптимальний мову на кожній ділянці проекту.

Єдиний стандарт передачі даних

Веб-служби використовують стандартний чотирьохрівневий протокол для передачі даних. Уніфікований мережевий стек веб-служб спрощує налаштування  обміну даними між різними веб-сервісами та дає гнучкі можливості для інтеграції.

Зв'язок через HTTP

Веб-служби працюють за допомогою протоколу обміну повідомленнями SOAP найпоширенішого в глобальній мережі протоколу - HTTP. Таким чином при розробці та налаштування веб-сервісів можна використовувати звичайний інтернет.

Local Moving Service

Розробка ERP-платформи для транспортної компанії.

Мета

Розробити ряд модулів для автоматизації бізнес-процесів компанії і спрощення комунікації між співробітниками. В рамках однієї платформи необхідно об'єднати статистику, контроль заявок і фінансовий облік.

Рішення

Реалізували комплексну систему, що включає наступні модулі:

  • Статистика. Генерує звіти і візуалізує дані про ключові аспекти діяльності підприємства.
  • Особистий кабінет. Підтримує різні типи облікових записів. Для водіїв реалізований опитувальник, що допомагає передавати інформацію менеджерам в стандартизованому форматі.
  • Документообіг. Включає систему контролю заявок, генерацію шаблону договору і підтримку електронного підпису.
Кейс

Perprice

Мета

Створити інтернет-сервіс, що допомагає користувачам знаходити потрібні товари і послуги серед мільйонів пропозицій.

Рішення

Для досягнення цілей проекту реалізували наступні модулі:

  • Багатомовний інтерфейс.
  • Особистий кабінет.
  • Фільтрація товарів.
  • Чат.
  • Прийом міжнародних платежів.
Кейс

Запис на консультацію з бізнес-аналітиком

Розберемо, яке рішення необхідно саме для вашого бізнесу. Який функціонал потрібен для повноцінної роботи вашего сервісу. Складемо план розробки та запуску проекту.

Особливості та складності розробки онлайн-сервісів

1. Відсутність готових рішень
Логотип для функционала 12

Створення веб-сервісів складніше більшості інших видів інтернет-розробки. Такі проекти неможливо реалізувати на шаблоннії платформі, тому вони повинні проектуватися з нуля.

2. Бекенд
Логотип для функционала 6

При розробці веб-сервісів необхідно направляти більшість ресурсів на написання серверної частини програми. Також через складність системи, важливо інвестувати в проектування правильної архітектури.

3. Інтеграція зі сторонніми службами
Логотип для функционала 10

Веб-сервіси - це великі комплексні проекти, які зазвичай включають розробку інтерфейсу обміну даними (API) і складання необхідної документації. API дає можливість підключати зовнішні сервіси для розширення функціоналу або обміну даними.

4. UX и UI
Логотип для функционала 1

Робота над UI і UX - важлива частина розробки веб-сервісів. Чим складніше завдання, яка вирішує проект, тим більше уваги потрібно приділяти створенню зручного інтерфейсу і забезпечення якісного користувальницького досвіду.

5. Обробка даних
Логотип для функционала 8

Обмін інформацією між великою кількістю сервісів і розрізнена структура зберігання даних ускладнює процес їх обробки. Тому на оптимізацію кожного запиту йде досить багато часу.

6. Тестування
Логотип для функционала 2

Веб-сервіси будуються на окремих модулях, які необхідно покривати функціональними і unit-тестами. Це дає можливість перевірити працездатність кожної ділянки проекту при розгортанні програми на робочому сервері.

Етапи розробки інтернет-сервісу

Написання технічного завдання.

Створення загальної концепції проекту, опис функціональних можливостей. Розробка беклога проекту з поділом на етапи розробки.

Розробка архітектури проекту.

Системний архітектор продумує структуру модулів, їх взаємозв'язок, а також порядок зберігання та обміну даних.

Створення пробної архітектури.

Розробка основних елементів програми для тестування взаємозв'язку модулів і зберігання даних. Апробування спроектованої архітектури.

Ітераційна розробка проекту.

Весь цикл створення веб-сервісу ділиться на етапи (ітерації) довжиною до 1 місяця, по завершенню кожного - замовник отримує результат роботи, який можна перевірити і протестувати.

Фінальне тестування.

Включає функціональне навантаження, а також перевірку відмовостійкості сервісів.

Senior Project Manager компании WEBCASE

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ РОЗРОБЛЯЄ ДОСВІДЧЕНИЙ ПРОЕКТ-МЕНЕДЖЕР

Щодня, з року в рік протягом останніх 5 років, ми ведемо розробку складних, цікавих веб-проектів. За цей час ми накопичили величезний досвід проб і помилок, тонкощів і нюансів, який допоможе поліпшити ваш сервіс. Ми намагаємося не просто "робити, що сказано", а допомагати замовнику розробити потрібний продукт, адже його успіх - це наші повторні продажу.

Станіслав Сичов

Керівник відділу розробки (CTO)

Дізнатися вартість ТЗ

Стек технологій

Маючи багаторічний досвід веб розробки, ми консультуємо наших клієнтів в тому, які технології можуть позитивно вплинути на їх бізнес.

№1

Python №1 в світі по рейтингу PYPL от GOOGLE

Мобільна адаптація

Адаптація інтерфейсу під смартфони - обов'язкова вимога для сучасних інтернет-проектів. Створення чуйного інтерфейсу необхідно як для SEO-просування, так і для забезпечення гідного користувацького досвіду. Ми розробляємо веб-сервіси, якими зручно користуватися на пристроях з будь-яким розміром екрану і операційною системою.

Адаптация портала для мобильных устройств

Навіщо потрібен веб сервіс?

Стандартний формат веб сервісу - монолітний - в більшості випадків не підлягає масштабуванню. Веб-розробникам доведеться спроектувати і реалізувати web додаток повністю, щоб розробити додатковий функціонал. При цьому в ньому, як правило, з'являється багато нових помилок, і весь процес внесення змін розтягується на довгі місяці.

На противагу цьому, web-сервіси потрібні для масштабування при мінімальних затратах необхідних для розробки. Фактично, ми створюємо ПО, що складається з багатьох блоків (згідно з принципами сервіс-орієнтованої архітектури), які можна в міру необхідності створити, прибрати або переробити (що, в контексті окремого міні-сервісу з однієї-єдиної функцією в рази простіше, ніж у випадку з монолітним багатофункціональним web рішенням).

Розробники можуть спроектувати і розробити архітектуру сервісу таким чином, щоб користувачі могли самі вибирати, який саме з протоколів найкращим чином підійде конкретного рішення.

Як замовити створення сервісу

Проектування і розробка веб сервісів і окремих їх компонентів - завдання не з простих. Саме тому, щоб розробляти веб сервіси, потрібна досвідчена і сильна команда, чий досвід дозволить впровадити інноваційні та технічно грамотні рішення. Ми розробляємо великі і маленькі веб сервіси вже більше 7 років. Подивіться в портфоліо створені нами проекти або запитайте у менеджера.

Різняться між собою веб-сервіси на кшталт протоколу. Найбільш поширені серед них - це XML-RPC (один з перших протоколів, максимально простий в реалізації), SOAP (вдосконалена версія протоколу XML-RPC, що відрізняється підвищеною надійністю і безпекою) і REST (простіше у використанні, ніж SOAP, але менш безпечний) .
Основна ідея в розробці веб-проектів полягає в тому, що ви ділите проект на окремі складові - сервіси. Вони можуть працювати незалежно і обмінюватися даними з іншими одиницями проекту.

Дякуємо за ваш інтерес!

Ми з вами зв'яжемося найближчим часом