Розробка складних веб-проектів "під ключ"
Термін «веб-сервіс» часто використовують як синонім «веб-додатка» або «складного сайту». Але в класичному розумінні:
Веб-сервіс - це модуль веб-додатка або сайту, який виконує ряд чітко визначених функцій. Веб-сервіс взаємодіє з іншими компонентами проекту за допомогою протоколу обміну даними. Іноді весь проект складається з окремих веб-сервісів, такий підхід до розробки називається веб-сервісною архітектурою.
Веб-сервіси підключаються до ядра додатка як окремі модулі. Це дозволяє швидко масштабувати ІТ-проект без необхідності вносити глобальні зміни в основний код.
Одне з ключових переваг веб-сервісній архітектури - злагодженість обміну даними між модулями. При цьому компоненти програми можуть бути написані на різних мовах і під різні операційні системи. Наприклад, до Java-сервера, що працює під Linux, можна підключити Windows (С #) і MacOS (Swift) клієнти.
За рахунок застосування універсального протоколу ваш веб-проект можна підключити відразу до декількох додатків і сайтів. Це дозволяє автоматизувати внутрішній обмін даними на підприємстві або розширити функціонал завдяки інтеграції з зовнішніми сервісами.
Окремі компоненти системи можна розробляти на різних мовах програмування. При цьому модулі можуть знаходитися на будь-яких вузлах мережі, незалежно від того, де лежить основна програмна частина. Така гнучкість веб-сервісної архітектури дозволяє вибирати оптимальний мову на кожній ділянці проекту.
Веб-служби використовують стандартний чотирьохрівневий протокол для передачі даних. Уніфікований мережевий стек веб-служб спрощує налаштування обміну даними між різними веб-сервісами та дає гнучкі можливості для інтеграції.
Веб-служби працюють за допомогою протоколу обміну повідомленнями SOAP найпоширенішого в глобальній мережі протоколу - HTTP. Таким чином при розробці та налаштування веб-сервісів можна використовувати звичайний інтернет.
Розробка ERP-платформи для транспортної компанії.
Розробити ряд модулів для автоматизації бізнес-процесів компанії і спрощення комунікації між співробітниками. В рамках однієї платформи необхідно об'єднати статистику, контроль заявок і фінансовий облік.
Реалізували комплексну систему, що включає наступні модулі:
Створити інтернет-сервіс, що допомагає користувачам знаходити потрібні товари і послуги серед мільйонів пропозицій.
Для досягнення цілей проекту реалізували наступні модулі:
Створення веб-сервісів складніше більшості інших видів інтернет-розробки. Такі проекти неможливо реалізувати на шаблоннії платформі, тому вони повинні проектуватися з нуля.
При розробці веб-сервісів необхідно направляти більшість ресурсів на написання серверної частини програми. Також через складність системи, важливо інвестувати в проектування правильної архітектури.
Веб-сервіси - це великі комплексні проекти, які зазвичай включають розробку інтерфейсу обміну даними (API) і складання необхідної документації. API дає можливість підключати зовнішні сервіси для розширення функціоналу або обміну даними.
Робота над UI і UX - важлива частина розробки веб-сервісів. Чим складніше завдання, яка вирішує проект, тим більше уваги потрібно приділяти створенню зручного інтерфейсу і забезпечення якісного користувальницького досвіду.
Обмін інформацією між великою кількістю сервісів і розрізнена структура зберігання даних ускладнює процес їх обробки. Тому на оптимізацію кожного запиту йде досить багато часу.
Веб-сервіси будуються на окремих модулях, які необхідно покривати функціональними і unit-тестами. Це дає можливість перевірити працездатність кожної ділянки проекту при розгортанні програми на робочому сервері.
Написання технічного завдання.
Створення загальної концепції проекту, опис функціональних можливостей. Розробка беклога проекту з поділом на етапи розробки.
Розробка архітектури проекту.
Системний архітектор продумує структуру модулів, їх взаємозв'язок, а також порядок зберігання та обміну даних.
Створення пробної архітектури.
Розробка основних елементів програми для тестування взаємозв'язку модулів і зберігання даних. Апробування спроектованої архітектури.
Ітераційна розробка проекту.
Весь цикл створення веб-сервісу ділиться на етапи (ітерації) довжиною до 1 місяця, по завершенню кожного - замовник отримує результат роботи, який можна перевірити і протестувати.
Фінальне тестування.
Включає функціональне навантаження, а також перевірку відмовостійкості сервісів.
Щодня, з року в рік протягом останніх 5 років, ми ведемо розробку складних, цікавих веб-проектів. За цей час ми накопичили величезний досвід проб і помилок, тонкощів і нюансів, який допоможе поліпшити ваш сервіс. Ми намагаємося не просто "робити, що сказано", а допомагати замовнику розробити потрібний продукт, адже його успіх - це наші повторні продажу.
Керівник відділу розробки (CTO)
Адаптація інтерфейсу під смартфони - обов'язкова вимога для сучасних інтернет-проектів. Створення чуйного інтерфейсу необхідно як для SEO-просування, так і для забезпечення гідного користувацького досвіду. Ми розробляємо веб-сервіси, якими зручно користуватися на пристроях з будь-яким розміром екрану і операційною системою.
Стандартний формат веб сервісу - монолітний - в більшості випадків не підлягає масштабуванню. Веб-розробникам доведеться спроектувати і реалізувати web додаток повністю, щоб розробити додатковий функціонал. При цьому в ньому, як правило, з'являється багато нових помилок, і весь процес внесення змін розтягується на довгі місяці.
На противагу цьому, web-сервіси потрібні для масштабування при мінімальних затратах необхідних для розробки. Фактично, ми створюємо ПО, що складається з багатьох блоків (згідно з принципами сервіс-орієнтованої архітектури), які можна в міру необхідності створити, прибрати або переробити (що, в контексті окремого міні-сервісу з однієї-єдиної функцією в рази простіше, ніж у випадку з монолітним багатофункціональним web рішенням).
Розробники можуть спроектувати і розробити архітектуру сервісу таким чином, щоб користувачі могли самі вибирати, який саме з протоколів найкращим чином підійде конкретного рішення.
Проектування і розробка веб сервісів і окремих їх компонентів - завдання не з простих. Саме тому, щоб розробляти веб сервіси, потрібна досвідчена і сильна команда, чий досвід дозволить впровадити інноваційні та технічно грамотні рішення. Ми розробляємо великі і маленькі веб сервіси вже більше 7 років. Подивіться в портфоліо створені нами проекти або запитайте у менеджера.
Різняться між собою веб-сервіси на кшталт протоколу. Найбільш поширені серед них - це XML-RPC (один з перших протоколів, максимально простий в реалізації), SOAP (вдосконалена версія протоколу XML-RPC, що відрізняється підвищеною надійністю і безпекою) і REST (простіше у використанні, ніж SOAP, але менш безпечний) .
Основна ідея в розробці веб-проектів полягає в тому, що ви ділите проект на окремі складові - сервіси. Вони можуть працювати незалежно і обмінюватися даними з іншими одиницями проекту.
Розкажіть про свої бізнес-цілі і наш досвід допоможе їх досягти!
Фіксуємо вартість
до старту робіт
Гарантуємо результат
закріплюючи його в договорі
Команда під кожний проєкт
на чолі з досвідченим проєкт-менеджером
Ми завжди на зв'язку
Розкажіть про свої завдання і ми обговоримо їх рішення в зручний для вас час.
Дякуємо за ваш інтерес!
Ми з вами зв'яжемося найближчим часом